Najgorszy i najlepszy poseł

Tygodnik „Polityka” rozstrzygnął czternasty ranking na najlepszych i najsłabszych posłów mijającego roku. W głosowaniu wzięli udział dziennikarze na co dzień pracujący w Sejmie. Pod uwagę brane też były statystyki sejmowe. Najlepszym posłem okazał się Ryszard Kalisz z SLD. Wśród najgorszych liderem został Adam Hofman z PiS. Ranking przedstawiono w piątek w Sejmie.

Bez Ryszarda Kalisza „trudno wyobrazić sobie Sejm” – uważają dziennikarze biorący udział w głosowaniu. Poseł z SLD jest nie tylko ulubieńcem mediów, ale także, zdaniem głosujących, wykonał ogromną pracę w komisji sprawiedliwości i praw człowieka. Zna się bardzo dobrze na prawie konstytucyjnym, był też przewodniczącym komisji śledczej ds. zbadania śmierci Barbary Blidy. Dlatego też wygrał w głosowaniu.

Na drugim miejscu Marek Biernacki, nagrodzony za to, że komisja ds. zbadania śmierci Krzysztofa Olewnika pracowała rzetelnie i nie budząc emocji. Dziennikarze chwalili jej raport końcowy, który nie wywołał burzy i został przyjęty przez wszystkie kluby parlamentarne wskazując na słabości w ustawodastwie.

http://wybory.onet.pl/parlamentarne-2011/aktualnosci/najgorszy-i-najlepszy-posel-wyniki-rankingu,1,4852484,aktualnosc.html

-asd

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Facebook

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *