Nergal i jego związki z neonazistami

Holocausto, bo tak brzmiała pierwsza ksywa Nergala, od lat zdradzał swoje fascynacje pogańską stylistyką i chociaż Behemoth zaliczano do szeroko rozumianego gatunku black metalu (dziś raczej death metal), to ocieranie się o pagan metal było ewidentne. Jak wiadomo od tego nurtu już niedaleko do NSBM czyli Narodowo-Socjalistycznego Black Metalu, który oprócz apologii pogańskich wierzeń, charakteryzuje się wysławianiem „aryjskiej rasy”, „czystości krwi”, antysemityzmu itp. debilizmów. Niekiedy zespół Darskiego był nawet zaliczany do tego podgatunku, chociaż sami muzycy w swoich notkach biograficznych z uporem maniaka odcinają się od tego typu klasyfikacji. Wątek w notce można wymazać, nie można natomiast ukryć, że przy nagrywaniu jednej z pierwszych płyt Behemotha brał udział  Robert Fudali (pseudonim „Rob Darken”) – czołowa postać polskiej sceny… NSBM i lider grupy Graveland – zespołu, który znajduje się na liście Ligi Przeciwko Zniesławieniu, wymieniającej zespoły wykonujące „muzykę nienawiści”! Trzy lata temu cztery albumy grupy Fudaliego  zostały uznane jako szkodliwe przez niemiecki Federalny Wydział ds. Mediów Szkodliwych dla Małoletnich.

Fudali, jako muzyk sesyjny, przyczynił się w 1993 r. do powstania materiału „The Return of the Northern Moon” – drugiego w karierze dema zespołu Behemoth. Oprócz niego w nagrywaniu wziął udział Adam „Baal” Muraszko i kto? Tak, tak – właśnie Adam „Nergal” Darski. (…)

Tak wyraźnego odcięcia się Nergala od Roba Darkena nie było. Co więcej, obaj panowie utrzymują życzliwe, przyjacielskie kontakty o czym – na nieszczęście swojego kolegi – poinformował na swoim koncie na portalu społecznościowym sam Fudali, zamieszczając zdjęcie dokumentujące wizytę Darskiego w jego domu

http://fronda.pl/news/czytaj/tytul/nergal__i_neonazisci._nieznane_fakty_15053

a. me.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Facebook

0 thoughts on “Nergal i jego związki z neonazistami”

  1. …Fudali …. – osoba o TAKIM nazwisku jest tzw. neonazistą? Przecież Fudali to „od zawsze” rodzina łódzkich Żydów. Świat staje na głowie. Paruzja blisko.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *