Nie będzie śledztwa ws. rozmowy b. szefa MON

Warszawska prokuratura okręgowa odmówiła wszczęcia śledztwa w sprawie ujawnienia przez szefa komisji badania wypadków lotniczych Edmunda Klicha nagrania jego ubiegłorocznej rozmowy z ówczesnym szefem MON Bogdanem Klichem. Decyzja jest prawomocna.

Rzeczniczka prasowa Prokuratury Okręgowej w Warszawie prok. Monika Lewandowska powiedziała, że odmowę wszczęcia śledztwa prokurator uzasadnił „brakiem znamion czynu zabronionego”. Postępowaniu sprawdzające toczyło się w sprawie „ujawnienia przez funkcjonariusza państwowego, przewodniczącego PKBWL, informacji ze spotkania z szefem MON z 22 kwietnia ubiegłego roku poprzez umieszczenie tego samego dnia nagrania na dysku systemowym Ministerstwa Infrastruktury”. Decyzja o odmowie śledztwa zapadła w poniedziałek.

We wtorek „Gazeta Polska Codziennie” opublikowana fragmenty stenogramów nagrania rozmowy z 22 kwietnia ubiegłego roku między szefem MON a polskim akredytowanym przy Międzypaństwowym Komitecie Lotniczym (MAK) i jednocześnie szefem Państwowej Komisji Badania Wypadków Lotniczych. Rozmowa odbyła się w gabinecie ministra. Edmund Klich przyznał w rozmowie z dziennikarzami „GPC”, że dokonał nagrania rozmowy „na własne potrzeby”. „Brałem udział w rozmowie, miałem pełne prawo nagrywać” – cytuje „GPC” słowa Klicha. W rozmowie z PAP E. Klich odmówił komentarza do całej sprawy.

http://wiadomosci.onet.pl/kraj/nie-bedzie-sledztwa-ws-rozmowy-b-szefa-mon,1,4965816,wiadomosc.html

-asd

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Facebook

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *