0 thoughts on “NIE dla kazań x. Natanka na portalu Gloria.tv”

 1. Z Natanka taki sam heretyk jak Marcel Lefebvre… Jakie to niby herezje glosi Natanek? wg mojej opinii mowi prawde.. prawda wiadomo, drazni modernistow..

 2. … niezła analogia. X. Natanek może się, podobnie jak J.E. Abp Lefebvre, także spotkać z zarzutem nieposłuszeństwa wobec tzw. legalnej hierarchii, i, ewentualnie, także z ekskomuniką.

 3. Np. mówił w jednym kazaniu (a oglądałem jedynie 1-minutowy fragment; tak o gdzieś sobie suwakiem pojechałem na chybił trafił), że abp Życiński smaży się na pewno w piekle przywiązany do mahometa. Ja tam nie jestem fanem ich obu, ale to już lekka przesada była, my nie możemy stwierdzić czy ktoś jest w piekle. Jak na 1-minutowy fragment włączony losowo to albo się dobrze wstrzeliłem albo jego kazania są usiane herezjami. Po drugie, może to nie jest herezja, ale nadużyć liturgicznych u niego sporo, odprawia jakiś swój własny ryt (pomieszanie gitarkowego NOMu, mariawickich Mszy a nawet coś tam po łacinie zaczyna dukać). Wygląda to dość okrutnie.

 4. @Antoine Ratnik – PO go nie lubi? Nie, to on nie lubi PO, ale nie zauważyłem, żeby kiedykolwiek jakikolwiek polityk PO poświęcił mu choćby chwilę uwagi. I słusznie zresztą, bo i po co? Generalnie to Natanek jest raczej przypadkiem do analizy psychiatrycznej a nie religijnej czy politycznej. Szkoda czasu się w ogóle nim zajmować.

 5. @Tomasz Dalecki Dziekuje za wyjasnienia.Kto nie lubi PO, tego PO nie lubi.Wychodzi na to samo. Pamieta Pan replike z „Emigrantow”Mrozka? „- Czy lubisz wladze?-Tak odpowiada przestraszony emigrant-Ale wladza ciebie nie lubi, dopowiada jego kolega.(cytuje z pamieci). pozdrowienia a.r.

 6. @ Antoine – Natanka nie lubia postepowcy i caly ten modernizm.. Mi sie on podoba, tzn. wali prosto z mostu.. moim zdaniem przypomina Lefebvra… Proponuje posluchac dobrego kazania o herezji : http://www.youtube.com/watch?v=egrR17g7pv4&feature=related .. jeste jeszcze czesc 2.. 🙂 @ Kaloryfer, ja uwazam ze w twoim miescie, poczawszy od proboszcza a konczac na wikarym, to sa prawdziwi heretycy w porownaniu do x.Natanka.. Natanek przynajmniej broni wiary katolickiej.. i walczy z modernizmem jak potrafi najlepiej.. to ze powiedzial o zycinskim ze ten jest w piekle, to blachostka.. przymykam oko.. Niech ktos znajdzie jakas dobitna cherezje..

 7. @kat Ks.Natanek mowi po prostu duzo oczywistych prawd zdrowego rozsadku. Zadnych zwiazkow z Arcybiskupem nie ma, ewentualnie sa jakies paralele z Abbé de Nantes. + Ks.Natanek odprawia” nowusa”.

 8. @Antoine – odprawia novusa, gdyz jak twierdzi jest w trakcie przyswajania sobie wersji trydenckiej mszy.. jeszcze sie uczy.. trenuje.. mysle ze niebawem bedzie jechal po lacinie.. sam to mowil w jakims kazaniu.. szczery jest 🙂 w seminarium go nie nauczyli tej mszy.. duzo opowiada o seminarium i upadu jaki tam panuje.. modernizm do szescianu.. polecam posluchac jego kazan.. niektore sa naprawde „prywajace” 🙂 Zyczylbym sobie zeby wszyscy ksieza mieli takie jaja jak Natanek.. ale dzisiaj ksieza , ehhh, szkoda gadac..

 9. Problem z Natankiem jest taki, że między słuszne uwagi na temat okultyzmu, horoskopów i taki rzeczy (ale nie tylko) wplata swoje prywatne poglądy (do których oczywiście ma prawo) na temat kolorów lakierów do paznokci, żelu do włosów czy prywatne zdanie na temat jakiś filmów i książek. Podczas kazania nie występuje jako Piotr Natanek tylko KSIĄDZ Piotr Natanek – kapłan KK. Dlatego wlaśnie powinien dać sobie na wstrzymanie z prezentowaniem swojego prywatnego zdania. A jeśli nie to mógł nie iść do seminarium. Nikt dzisiaj nikogo nie zaciąga tam na siłę.

 10. No proszę, konserwatyzm.pl odwołuje się do „spontanicznych” wirtualnych ruchawek ludowych, które uprzednio były krytykowane ;). Jeśli dużo ludzi będzie w grupie antynatankowej, to znaczy, że jest on heretykiem, a jeśli mało, to może mówi prawdę. Vox populi locuta, causa finita 😉

 11. Czesiu, za agresją werbalną zawsze stoi intelektualna bezradność. Miotasz się nie dajesz rady i wyrzucasz z siebie coś takiego, co brzmi jak: „nie mam argumentów, ale Cię bardzo nie lubię” 😉 Piękny niezamierzony hołd złożyłeś mojej racji 😉 i jeśli teraz znowu się wkurzysz w bezradności, to jest szansa na kolejny ;). Polecam się na przyszłość.

 12. @Kaloryfer, ale podobno ks. Natanek ma jakiś specjalny telefon i przez niego otrzymuje te informacje z pierwszej ręki… Niestety, nie znam operatora.

 13. Ja również nie dopatruję się herezji u ks. Natanka. A że moderniści z nim walczą, to mnie nie dziwi…

 14. @Artur Górecki – czy mógłby Pan objaśnić, co wg Pana znaczy – poza niezbyt precyzyjną obelgą – słowo „modernista” ? Pytam w kontekście sformułowania: ” A że moderniści z nim walczą, to mnie nie dziwi”. O Natanku mozna wiele powiedzieć, choćby to , ze jest niezupełnie zrównoważony, ale z całą pewnością ie to, że jest tradycjonalistą…

 15. @Tomasz Dalecki Ma Pan troche racji, sugerujac niebezposrednio ze tradycjonalista musi byc zrownowazony. Dlatego porownanie Ks.Natanka do Ks.Arcybiskupa jest nie na miejscu. @Kaloryfer Co to jest symulowanie chrztu?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *