Niemcy przyznały, że nie są zdolne do wypełnienia zobowiązań wobec NATO

Jeśli pojawi się zagrożenie dla jednego z bałtyckich krajów członkowskich NATO, Niemcy nie będą mogły zapewnić przewidzianej przez zobowiązania wobec Sojuszu Północnoatlantyckiego liczby sprzętu wojskowego – poinformowano w Ministerstwie Obrony Niemiec.

Według Obronnej Strategii sojuszu na 2014 rok przy pojawieniu się takiego zagrożenia siły zbrojne Niemiec zobowiązane są zapewnić 60 wielozadaniowych myśliwców Eurofighter Typhoon. Jednak w Ministerstwie Obrony przyznano, że siły zbrojne państwa nie mogą sobie pozwolić w tym roku na takie obciążenie.

http://polish.ruvr.ru/news/2014_09_28/Niemcy-przyznaly-ze-nie-sa-zdolne-do-wypelnienia-zobowiazan-wobec-NATO-1412/

Komentarz: Mówiąc po ludzku, Niemcy nie akceptują amerykańskiej polityki zaogniania stosunków z Rosją i dają do zrozumienia, że nie są zainteresowane podgrzewaniem wojennej atmosfery. W tej sytuacji oczekujemy, że amerykańska agentura w Polsce ogłosi, że to Polska powinna przejąć militarną odpowiedzialność za niepodległość i integralność terytorialną krajów nadbałtyckich. [aw]

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Facebook

0 thoughts on “Niemcy przyznały, że nie są zdolne do wypełnienia zobowiązań wobec NATO”

  1. Dla odnotowania – dziennikarze z TVN24 czy Polsat News w ostatnich kilku dniach już atakowali polskich polityków za to, że Polska nie mówi dość mocnym głosem i nie narzuca dostatecznie swojej narracji pozostałym państwom UE czy NATO.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *