Niestety, demokracja w Polsce zagrożona nie jest.

1. KAI: Czy w Polsce jest zagrożona demokracja? Jeśli tak lub nie, to dlaczego?

M.M. Niestety, demokracja w Polsce zagrożona nie jest. Demokracja nie jest zagrożona, bo jest wygodnym parawanem skrywającym ośrodki władzy rzeczywistej za parawanem władzy nominalnej. Jest bardzo łatwym mechanizmem manipulowania elektoratem, który następnie wyłania nominalne władze wedle woli ośrodków władzy rzeczywistej. Dysponowanie narzędziami masowej komunikacji umożliwia zbudowanie sympatii „większości” dla każdego praktycznie szyldu politycznego, który następnie kontroluje funkcjonowanie najważniejszych instytucji w państwie. Jest to katastrofalny mechanizm polityczny i katastrofalny ustrój polityczny.

2. KAI: Co w wystąpieniu Pani Premier Szydło było dla Pani/Pana najważniejsze?

M.M. Najważniejszy był fakt, że Pani Premier w imieniu polskiego rządu zgodziła się prowadzić polski, wewnętrzny spór polityczno-prawny poza instytucjami państwa polskiego. Rozstrzyganie polskich dylematów prawnych i politycznych w żadnym wypadku nie powinno wychodzić poza instytucje państwa polskiego.

3. KAI: Jakie głosy w dyskusji najbardziej zwróciły Pani/Pana uwagę?

M.M. Każdy głos w tej debacie był nieuprawniony, bo cała ta debata była nieuprawniona. Nie godzi się kontynuować tej debaty w mediach odnosząc się do któregokolwiek z mówców. Moje wystąpienie nie było „głosem w debacie” (choć taki miało status formalny). Było moją opinią o tej debacie.

4. KAI: Jaki Pani/Pana zdaniem będzie dalszy scenariusz UE odnośnie do Polski?

M.M. Jeżeli Polska ulegnie zewnętrznej presji to żadnego dalszego scenariusza nie będzie. Jeżeli natomiast Polska żadnej zewnętrznej presji ulegać nie będzie, to wydaje mi się, że kolejne „debaty” o charakterze propagandowych połajanek mogą się pojawić. Reakcji Komisji Europejskiej nie jestem w stanie przewidzieć.

Michał Marusik

Prezes Kongresu Nowej Prawicy

Europa Narodów i Wolności

za: http://michalmarusik.pl/wywiad-dla-katolickiej-agencji-informacyjnej/

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Facebook

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *