Niewiele wiadomo kim jest Kim Dzong Un

Niewiele wiemy o najmłodszym synu i następcy Kim Dzong Ila. Można spekulować, że nie ma dużego zaplecza – mówił w Polskim Radiu 24 Tomasz Sajewicz, korespondent w Pekinie.

Choć informacje o śmierci Kim Dzong Ila pojawiały się wielokrotnie, tym razem wiadomość podałuy oficjalne media północnokoreańskie. Agencja KCNA podała, że zmarł w wyniku rozległego zawału. Propaganda północnokoreańska dodała, że był to skutek przemęczenia fizycznego i psychicznego. Wiadomo, że od 2008 roku stan zdrowia Kim Dzong Ila pogarszał się. Podobno przeszedł udar, który pozostawił trwały uszczerbek na zdrowiu, ograniczył swoje publiczne wystąpienia, ale nigdy nie był już taki jak wcześniej – wspomina korespondent Polskiego Radia.

Następca i najmłodszy syn Kim Dzong Ila Kim Dzong Un jest synem jego trzeciej żony, ponoć ulubionej, która zmarła w 2004 roku na raka piersi. Ma 29 lub 30 lat. Tomasz Sajewicz mówi, że informacje są sprzeczne: wywiad Korei Płd. utrzymuje, że najmłodszy syn i następca uczył się w szkole w Szwajcarii, inne źródła twierdzą, że nie wyjeżdżał nigdy z Korei Północnej.

http://www.polskieradio.pl/5/3/Artykul/502464,Nikt-nie-wie-co-zrobi-mlody-Kim-Dzong-Un

A.ME.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Facebook

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *