Niezwykły podarunek Gilowskiej dla Kaczyńskiego

– Suwerenność gospodarcza Polski powinna czerpać z atrybutów, które zawsze mocno ją wzmacniały: wiary w Boga, w prawo do ojczyzny i do egzekwowania praw w ojczyźnie – mówiła dzisiaj w Katowicach prof. Zyta Gilowska. Na początku swego wystąpienia Gilowska mówiła, że miło widzieć Jarosława Kaczyńskiego w znakomitej formie; w Katowicach wręczyła mu też 10-złotową monetę NBP z wizerunkiem rotmistrza Witolda Pileckiego.

Gilowska uczestniczyła w konferencji „I Forum Marki Polskiej” zorganizowanej przez związaną z PiS Akademię Samorządności i Wyższą Szkołę Biznesu w Dąbrowie Górniczej. Na konferencję zaproszono również m.in. prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego – do wygłoszenia wykładu „Nowoczesny patriotyzm gospodarczy w budowaniu polskiej niezależności”.

Swoje wystąpienie Gilowska zatytułowała. „Wektory suwerenności gospodarczej Polski”. Podkreśliła, że na Śląsku można i trzeba mówić twarde słowa, bo to ziemia ciężkiej pracy, ale też związanych z nią dramatycznych wydarzeń.

Jak przypominała, suwerenność jest definiowana jako zdolność do samodzielnego, niezależnego od innych podmiotów, sprawowania władzy politycznej na danym terytorium. – Suwerenność (…) od zawsze ujmowała państwo jako takie, które nie uznaje nikogo wyższego od siebie, oprócz Boga. (…). Ten metapolityczny, duchowy wymiar suwerenności od wieków jest ważny dla Polaków, był silnie obecny w naszej historii i działaniach jeszcze w II RP – zaznaczyła.

Wskazała, że suwerenność „ma bardzo silny komponent gospodarczy”. – Suwerenność gospodarcza dziś rozumiana jest jako należne państwu prawo do ochrony swej gospodarki przed niekorzystnymi czynnikami – również wewnętrznymi – wyjaśniła.

http://wybory.onet.pl/parlamentarne-2011/aktualnosci/,1,4860654,aktualnosc.html

-asd

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Facebook

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *