Nocne zamieszki w Zielonej Górze

a.me.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Facebook

0 thoughts on “Nocne zamieszki w Zielonej Górze”

 1. Jest dla mnie jasne ze policjant nie chcial nikogo zabic.Ale to musialo sie skonczyc smiercia kibica, nie wiedzialem tylko kiedy, ale wiedzialem ze predzej czy pozniej beda ofiary , no i jest juz jedna ofiara.Polska policja, jak przystalo na policje kraju postsanacyjnego i postbolszewickiego, wbila sobie w glowe, ze kto nie jest kumplem, czlonkiem tej samej kliki,albo kims bogatym, nie jest czlowiekiem.Kazdy mlody czlowiek po ktorym widac, ze nie jest lewakiem jest wiec dla niej czyms w rodzaju muchy do zabicia. To tlumaczy tortury na komisariatach.Zycie ludzkie w Polsce sie nie liczy.To jest bezposrednie dziedzictwo sanacji i komunizmu.(We Francji tego zjawiska w ogole nie obserwuje.) Nawet jezeli policjanci nie maja prawie nigdy realnej intencji dokonania zabojstwa, to zywia sie atmosfera bezkarnosci.W aglomeracji potracenie rzadko jest smiertelne, bo sa ograniczenia szybkosci. Z jaka szybkoscia jechal ten radiowoz? Za dusze zmarlego trzeba sie ooczywiscie modlic.Jako katolik dodam ( choc mi to przez gardlo trudno przechodzi) ze nalezy sie rowniez modlic za zabojce, tym bardziej, ze nie bylo to zabojstwo z premedytacja i nie jest wykluczone ze ow policjant bedzie odczuwal wyrzuty sumienia.O nie nalezy sie wlasnie dla niego modlic.

 2. We Francji niczego złego nie ma. To jest bezpośrednie dziedzictwo sanacji i komunizmu , słusznie nic dodać nic ująć. Tyle ,że sanacja i komunizm to bezposrednie następstwo rewolucji francuskiej. Następstwo wielkiej zbrodni. My mamy ciała naszych władców w grobowcach, waszych wywleczono i wdeptano w bloto. We Francji niczego złego nie ma.

 3. @M.R. Od mniej wiecej 1980 roku wladze ( niezaleznie kto rzadzi) nikogo nie uwazaja za karalucha do rozdeptania. Ostatnio nawet Sarkozy wykonal nieslychany gest pojednania narodowego, a nikt go o to nie prosil! Zdarzaja sie wypadki, jak w przypadku sp.Sebastiana, ale to sa wypadki, nie wynik atmosfery nienawisci. We Francji nie ma dzis atmosfery nienawisci. A wie Pan skad sie bierze w Polsce ta atmosfera?Z niskiego poziomu cywilizacyjnego Polakow.

 4. Pewnie pewnie ,wszyscy pałają do siebie miłością. Tyle ,że ja mogę spokojnie chodzić wieczorem po Ząbkowskiej w Warszawie , pan niech się wybierze do dzielnicy ciemnieszych Francuzów .Co do poziomu cywilizacyjnego ,natrętne stawianie się za przykład prawie w każdym temacie świadczy o tym poziomie

 5. Do tych bandytów, którzy rzucali kamieniami w policjantów należało rzecz jasna strzelać ostrą amunicją. Więcej pobłażania, to dzicz się rozzuchwali.

 6. Jak strzelać do kibiców – bandytów co w cywilizowanej Francji powiedzą. Zabić nienarodzone dziecko tabletką można , z nożem też nie ma większego problemu, ale zastrzelić bandytę na ulicy , nigdy , nie we Francji. My jesteśmy opóżnieni cywilizacyjnie, więc chcemy strzelać.

 7. @Wielomski| A po co zaraz ostrą? Wystarczy niepenetracyjna, zaboli nieźle, ale uszczerbku na zdrowiu dużego nie będzie. Poza tym sprawa pijaru, nie jesteśmy Izraelem. Wystarczyłoby nawet posłać szpalery uzbrojonych po zęby policjantów, a goście po prostu by pękli i zwiali.

 8. Doprawdy ja nie rozumiem tego co wypisuje kol. Ratnik. Zaraz się dowiemy, że ktoś tam w Polsce zszedł na zawała, i to wina PO. Jest pilot na pokładzie? Pomijając wpis kol. Ratnika, to ja zawsze – jako adwokat – podziwiałem tych, którzy znali sprawę bez znajomości dowodów, akt procesowych, etc. Chciałbym nabyć kiedyś taką umiejętność.

 9. @ M.R. Sanacja w małym stopniu była następstwem Rewolucji. To raczej turańszczyzna, zupełnie inne podłoże cywilizacyjne. @AW Stało się to o czym pisał wielokrotnie p.Ratnik, a o czym ja również wiedziałem. Klimat przyzwolenia na wszelkie działania policji wobec kibiców rozsiewany przez rząd Tuska doprowadził do tragedii. Osobiście b.daleki jestem od pisiackiego krzyku (vide komentarze na stronie Niezależnej), że to ukartowana prowokacja PO, najprawdopodobniej to nieszczęśliwy wypadek. Pytanie tylko na ile ten właśnie klimat przyzwolenia mógł spowodować to wydarzenie, czy policjant kierujący autem zwyczajnie nie uważał, bo: „dookoła kibole, przygazuję, jak się jakiegoś potrąci, to jednego mniej, hehe” do tego typowa dla przedstawicieli tej służby w Polsce buta i pycha na twarzy. Hm? Pan panie prof. swoim komentarzem trochę się ośmiesza, czy policjanci tłumiący zamieszki w TYM PRZYPADKU bronili czyjegoś mienia lub życia (nie licząc własnego), że musieliby strzelać? Nie, jeden z ich kolegów narobił afery( z tego co wiadomo, był po służbie, czyli nie można porównać powodu tych zamieszek do niedawnych w Anglii czy jakiś czas temu we Francji, gdyż tam policjanci zabili wykonując czynności służbowe!!!), i musieli się wspólnie za niego „tłumaczyć” przed ludem. Mamy tu do czynienia z odpowiedzialnością zbiorową zastosowaną przez tłum. Z punktu widzenia cywilizacji łacińskiej odp.zbiorowa nie powinna mieć miejsca, to pewne. No, ale jeśli same rządy PO stosują chętnie odpowiedzialność zbiorową np.wobec kibiców, to niech się nie dziwią że lud zaraża się ich metodami. Feliks Koneczny napisałby zapewne w tym przypadku, że rządy PO stanowią świetną szkołę dla ludności w tym względzie. Proszę zwrócić jeszcze uwagę na jedną rzecz, bardzo istotną, fani Falubazu to kibice ŻUŻLOWI, a nie piłkarscy!!! Generalnie dużo spokojniejsi niż fani futbolu. Żużel to w Polsce bardzo rodzinny sport. 13 lat temu w Słupsku trzeba było 3 dniowych zamieszek, żeby prokuratura zajęła się sprawą, a przestała uważać czyjąś śmierć za nieszczęśliwy wypadek mimo że świadkowie twierdzili zupełnie coś innego. To jest właśnie dzicz cywilizacyjna, żeby o najbardziej elementarną sprawiedliwość musiała się upominać…ulica!!!

 10. @Przemysław Gołębiowski ” Sanacja w małym stopniu była następstwem Rewolucji. To raczej turańszczyzna, zupełnie inne podłoże cywilizacyjne.”- tak, to turanszczyzna w postaci klasycznej, rozna od nieklasycznego modelu globalnego ( anglosaskiego) przedsiebiorstwa opartego na strachu.Pana wpis jest doskonaly.Tez mi sie nie podoba pisowskie ujadanie obecne w Niezaleznej. Moze mi Pan wyslac mail-test?Zgubilem Pana adres, a nie chcialbym stracic kontaktu w razie czego. Z gory dziekuje.

 11. @Przemysław Gołębiowski Mentalnosc polskich policjantow jest zblizona do mentalnosci francuskich dokerow.Ci ostatni nie maja jednak broni ani wladzy. Jedna z jej cech jest kompletny brak wyrzutow sumienia mozliwy dzieki klanowemu funkcjonowaniu.

 12. @ Ratnik – konserwatysta widząc z jednej strony rozwydrzony tłum a z drugiej strony policję z pałkami zawsze kibicuje tej ostatniej.

 13. @AW Konserwatyzm nie jest postawa formalna.Jezeli tlum ma racje, to jestem z tlumem.Wandejczycy tez byli w pewnym sensie tlumem.ONR za sanacji tez.Poprosilem znajomych o modlitwe za dusze SP.Krzysztofa , a takze za policjanta, ktory Go zabil. Niech sie Pan tez pomodli, zamiast nawolywac do rozlewu krwi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *