Nowa funkcjonalność na Konserwatyzm.pl

Mamy przyjemność przedstawić Państwu system blogów portalu Konserwatyzm.pl. Poniższe, proste instrukcje pozwolą szybko zaznajomić się z tą nową funkcją.

PRZEGLĄDANIE BLOGÓW

W menu głównym pojawiła się (dodatkowo oznaczona) opcja Blogi. Po kliknięciu w nią mamy dostęp do wszystkich blogów aktualnie utworzonych na portalu.

Do dyspozycji zostały oddane dwa typy filtrowania blogów. Pierwszy, ostatnie posty, pozwala na wyświetlenie 10 ostatnich wpisów zebranych ze wszystkich blogów w serwisie. Drugie, blogi, wyświetla wszystkie istniejące blogi, wraz z opisem, tytułem i autorem.

Drugą opcją jest filtrowanie po randze autora prowadzącego bloga. Możemy pokazywać wszystkie (redakcja + użytkowników), redakcyjne lub użytkowników.

Klikając w dany post lub blog możemy przejść do jego podstrony. Notki funkcjonują identycznie jak artykuły w portalu Konserwatyzm.pl. Użytkownik może 'polubić’ post na Facebooku, albo go skomentować. Należy pamiętać, że komentarze od użytkowników niezweryfikowanych muszą zostać zaakceptowane przez autora bloga lub administrację, zanim pojawią się pod wpisem.

REJESTRACJA NOWEGO BLOGA

By założyć bloga należy być użytkownikiem zarejestrowanym i zweryfikowanym. Użytkownicy niezweryfikowani mogą jedynie przeglądać i komentować już istniejące blogi.

Po zalogowaniu się do systemu należy zwrócić uwagę na nowe menu użytkownika znajdujące się w górnej części strony, tuż pod główną nawigacją. Klikamy w opcję mój blog.

Zostajemy przeniesieni do karty pozwalającej zdefiniować podstawowy opis blog. Nadajemy tytuł oraz wpisujemy jego krótki opis (może to być prezentacja własnej osoby, światopoglądów, podejmowanych tematów itp.). Po zakończeniu klikamy przycisk Utwórz bloga.

DODAWANIE NOWYCH POSTÓW

W celu dodania nowego wpisu należy kliknąć kolejno opcje mój blog a potem przycisk nowy post. Na kolejnej podstronie wpisujemy tytuł oraz samą treść notki. Po skończeniu klikamy opublikuj.

ZARZĄDZANIE BLOGIEM

Zasadniczo wszystkie opcje administracyjne są dostępne na odpowiadającym im podstronach. Przykładowo, w celu akceptacji niezweryfikowanych komentarzy klikamy mój blog, następniewybieramy odpowiedni post, następni klikamy akceptuj komentarze. Wyświetli się nam lista wszystkich jeszcze niezaakceptowanych komentarzy na portalu.

Redakcja portalu konserwatyzm.pl

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Facebook

0 thoughts on “Nowa funkcjonalność na Konserwatyzm.pl”

  1. Jeszcze przydałoby się zadbać o to, żeby komentarze po dodaniu wyświetlały się natychmiast, a nie po jakimś czasie jak ma to miejsce przynajmniej w moim przypadku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *