Nowa sonda prezydencka

Zachęcamy Państwa do wypowiedzenia się w nowej sondzie na naszym portalu (po prawej na dole strony głównej).

Pytanie dotyczy zbliżających się wielkimi krokami wyborów Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej.

Dwóch Czytelników, którzy już wczoraj oddali swoje głosy, zachęcamy do zrobienia tego ponownie. Pierwotna wersja została bowiem przeformułowana, ze względu na ograniczone aktualnie możliwości techniczne prezentacji wyników.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Facebook

0 thoughts on “Nowa sonda prezydencka”

  1. Proponuję zmianę sondy na drugą turę. Widzę następujące możliwe opcje: Duda, Komorowski, protest bierny (absencja), protest czynny (oddanie głosu nieważnego lub zabranie karty do głosowania na pamiątkę).

  2. Osobiście rozważam opcję pierwszą i ostatnią. Z jednej strony nie mam wątpliwości, że PiS jest tworem prawicopodobnym, a z drugiej jakoś tam będzie musiał szanować elektorat i torpedować pewne pomysły liberalne światopoglądowo. Zastanawiam się, czy kohabitacja nie byłaby obecnie zjawiskiem pożądanym, bo obie strony będą się blokowały, co ubocznie ograniczy tempo psucia państwa. W sytuacji małej nadziei na poprawę, klincz paradoksalnie mógłby być pożądany. Jedynowładztwo skręcającego w lewo PO jest groźne światopoglądowo, a jedynowładztwo PiS grozi wojną z Rosją. Gospodarczo postawiłbym ich na równi w sensie negatywnym, czyli też lepiej niech się blokują.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *