Nowe odczyty z Tu-154M

Były wiceprzewodniczącym Państwowej Komisji Badania Wypadków Lotniczych Lotnictwa Państwowego Maciej Lasek nie wykluczył, że komisja ta ponownie zajmie się badaniem katastrofy smoleńskiej. Może się tak stać, gdy ekspertyza krakowskich biegłych dostarczy nowych faktów mających istotny wpływ na zmianę przyczyn katastrofy – informuje TVN 24.

– Jeśli w odczytanych taśmach pojawią się nowe fakty mające istotny wpływ na zmianę przyczyn katastrofy, jej badanie może być wznowione – powiedział. Lasek dodał również, że w takim przypadku zostanie powołana nowa komisja, niekoniecznie w takim samym składzie jak komisja, na czele której stał Jerzy Miller.

Ekspert podkreślił, że w badaniach wypadków lotniczych standardem jest to, że w przypadku pojawienia się nowych okoliczności, wznawiane są badania. Nawet te, które zakończyły się już opublikowaniem końcowego raportu. Tak stało sie w przypadku katastrofy z 10 kwietnia 2010 roku.

http://wiadomosci.onet.pl/raporty/katastrofa-smolenska/nowe-odczyty-z-tu-154m-komisja-millera-wznowi-prac,1,4983982,wiadomosc.html 

-asd

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Facebook

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *