USA uderzą na Iran?

Stany Zjednoczone zobowiązały się wobec Izraela, że zniszczą instalacje atomowe w Iranie, jeśli przekonają się, że Teheran rozwijając swój program atomowy przekroczył wszelkie – jak to określono – „dopuszczalne limity”.

Wiadomość w tej sprawie podał znany z dostępu do źródeł w administracji waszyngtońskiej portal informacyjny „The Daily Beast”.

Według portalu, Amerykanie podjęli takie zobowiązanie wobec Izraela, aby wyperswadować mu pomysł uderzenia na Iran przy użyciu jedynie własnych sił. Dodatkowym problemem w odniesieniu do irańskiego programu jądrowego jest ścisłe określenie pojęcia „dopuszczalne limity”.

„Daily Beast” pisze, że amerykańscy i izraelscy eksperci chcą teraz wspólnie ustalić, w jakim momencie uderzenie na Iran może stać się koniecznością. Jeden z funkcjonariuszy aministracji powiedział, że takim miernikiem byłaby decyzja Teheranu o wydaleniu inspektorów Międzynarodowej Agencji Energii Atomowej.

Niewatpliwym sygnałem do prewencyjnego ataku byłoby też rozpoczęcie wzbogacania uranu do stopnia potrzebnego do budowy bomb.

http://wiadomosci.onet.pl/raporty/program-nuklearny-iranu/usa-uderza-na-iran-tylko-gdy-przekroczy-dopuszczal,1,4983972,wiadomosc.html 

-asd

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Facebook

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *