Ojciec Rydzyk:

Nie cichną dyskusje wokół udziału Adama Darskiego (Nergala) w programie „The Voice of Poland. Najlepszy głos” w telewizji publicznej. „Kilka dni temu w nocy ojciec dyrektor postraszył słuchaczy Radia Maryja, że lider blackmetalowego zespołu Behemoth nie jest jedynym satanistą „wysoko w drabinie społecznej” – czytamy na blogu „Głos Rydzyka”.

– Co jest niedobrego, to wychodzi po tym szataniście, który do telewizji ma być wprowadzony. Ja wiem o takich przypadkach, że wysoko w drabinie społecznej w Polsce właśnie są ludzie, którzy korzystają z kultu szatana – mówił o. Rydzyk. – To się w głowie nie mieści, ale to jest! – dodał.

Zatrudnienie lidera deathmetalowego zespołu Behemoth w nowym programie Telewizji Polskiej od kilku tygodni krytykują środowiska katolickie, a także niektórzy biskupi. Zarzucają mu, że cztery lata temu podczas koncertu podarł Biblię, nazywając ją „księgą kłamstw”, a Kościół katolicki – „największą zbrodniczą sektą”.

Prokuratura oskarżyła wówczas Darskiego o znieważenie uczuć religijnych, lecz w połowie tego sierpnia został uniewinniony.

http://wiadomosci.onet.pl/media/ojciec-rydzyk-to-sie-w-glowie-nie-miesci,1,4853218,wiadomosc.html

-asd

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Facebook

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *