„Ojczyznę wolną – racz nam wrócić Panie!”

„Ojczyznę wolną – racz nam wrócić Panie!”

7-X-1918 Rada Regencyjna ogłosiła niepodległość Polski. Po 123 latach pobytu Ziem Polskich pod zaborami odrodzone zostało Królestwo Polskie.

Za tym poszły kroki praktyczne: 12 -X Rada przejęła od okupantów władzę zwierzchnią nad wojskiem, a 25-X powołała rząd śp.Józefa Świeżyńskiego. 28 października Rada Regencyjna powołała gen. Tadeusza Rozwadowskiego – późniejszego zwycięzcę w Bitwie Warszawskiej – na szefa Sztabu Generalnego Wojska Polskiego.

Pragniemy uczcić tę rocznicę potężną demonstracją Prawicy w Warszawie.

Zapraszamy na nią przede wszystkim konserwatystów wszystkich odcieni. Zapraszamy liberałów i narodowców. Zapraszamy całą Prawicę – skazywaną w 1926, w 1939, w 1945, w 1989 na nieistnienie. Zapraszamy wszystkich ludzi wierzących w wolną wolę człowieka, w jego niezbywalne prawo do suwerennego samostanowienia o sobie i swojej rodzinie. Wszystkich pragnących żyć pod skrzydłami państwa, które pozwala żyć godnie i odpowiedzialnie – państwa sprawnego, chroniącego nas przed wrogiem wewnętrznym i zewnętrznym, a nie przeszkadzającego w naszym życiu.

Manifestacja przebiegnie pod hasłem:

„Ojczyznę wolną – racz nam wrócić Panie!”

http://nowaprawica.org.pl

aw

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Facebook

0 thoughts on “„Ojczyznę wolną – racz nam wrócić Panie!””

  1. no ale nasza pseudoprawica uważa Piłsudskiego za prawicowca i nadal bedzie świetować w dniu 11 XI. Jarek K. jest nawet fanem Piłsudskiego więc nie będzie popierał pochodu w październiku. Jesli jednak bedzie duzo uczestników to może pragmatycznie sie do tego przyłączy . Oby nie. Poznajmy ilu nas jest.

  2. Przestańmy sobie zawracać głowę Piłsudskim i Kaczyńskim. Zacznijmy świętować te dni, które zasługują na świętowanie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *