Oskrażony o noszenie koszulki z przekreśloną gwiazdą Dawida został uniewiniony

Sędzia Janusz Knapczyk z Zakopanego podkreślił w piątek, że opisany w akcie oskarżenia znak przekreślonej gwiazdy Dawida, który miał nosić na koszulce Tomasz Piczura, istotnie wyczerpuje znamiona przestępstwa, jakim jest szerzenie nienawiści na tle narodowościowym. – Jednak nie pojawiły się jednoznaczne dowody, że to oskarżony był widziany w takiej koszuli – uzasadnił uniewinniający wyrok sędzia.

Tydzień wcześniej podczas rozprawy Michał Rusinek – literat, wykładowca UJ i były sekretarz noblistki Wisławy Szymborskiej – zeznał, że latem 2009 r. widział mężczyznę, który pracował przy obsłudze kolejki turystycznej w Dolinie Chochołowskiej w koszuli ze znakiem przekreślonej gwiazdy Dawida. Wydało mu się niestosowne, że tego typu emblemat propaguje osoba zatrudniona przy obsłudze ruchu turystycznego w Tatrzańskim Parku Narodowym. Rusinek oświadczył, że po dwóch latach trudno mu stwierdzić, czy mężczyzną tym jest znajdujący się na sali oskarżony.

Komentarz: Proces o to, że komuś się wydawało, że widział kogoś noszącego jakąś koszulkę od samego początku wydawał się absurdem godnym Monty Pythona.

a.me.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Facebook

0 thoughts on “Oskrażony o noszenie koszulki z przekreśloną gwiazdą Dawida został uniewiniony”

  1. A gdyby tak jakiś przeciwnik państwa Izrael żydowskiego pochodzenia ubrał taką koszulkę? O „szerzenie nienawiści na tle narodowościowym” trudno byłoby do oskarżyć.

  2. @ Antoine Ratnik – Czyli dopuszcza Pan noszenie koszulek znieważających nasze święte symbole? Do pomyślenia jest także wykonanie na zamówienie koszulki ze zniewagami osobistymi pod adresem np. czyjejś rodziny i paradowanie po okolicy. Ja nie jestem aż tak liberalny. Uważam, że koszulka to nośnik jak każdy inny. Zniewaga na koszulce nie jest mniej znieważająca. PS. Natomiast w tej konkretnej sprawie wyrok i komentarz redakcji są słuszne.

  3. @Alek To jak Pan zostanie ministrem, to niech Pan nie zapomni wydac dekretu, ze nie wolno zakladac koszulek.

  4. No cóż, osobiście też dopuściłem się prześladowania za koszulkę. Przydybałem takiego jednego z Czegewarą i kazałem mu ją zeżreć. Nie posłuchał, więc dałem mu w pałę, a koszulkę podarłem, prowadząc przy tym krótki wykład o szkodliwej naturze komunizmu. Ale wtedy byłem młodszy i w gorętszej wodzie kąpany…

  5. „znak przekreslonej gwiazdy istotnie wyczerpuje znamiona przestepstwa” !!! to jakis koszmar !! a znak przekreslonego krzyza wyczerpuje znamiona przestepstwa???

  6. Znak przekreślonej gwiazdy Dawida „wyczerpuje znamiona przestępstwa” gdyż judeolatria jest u nas religią państwową! Już był prowadzony proces o modlitwę z Mszału św. Piusa V o nawrócenie żydów!

  7. Widzialem te koszulke, bo jest donos fotograficzny w GW, co zreszta jest absolutnym skandalem! Na koszulce nie ma nic ani rasistowskiego ani antyzydowskiego, co najwyzej moze byc zakwalifikowana jako antysyjonistyczna ale i zeby to wykazac, trzeba by sie mocno napracowac bo zdjecia dostarczone do GW przez szmalcownikow sa niewyrazne.

  8. A ja uważam, ze z symboli narodowych można się, w granicach rozsądku, wysmiewać albo manifestowac swoje „anty”. Z religijnych nie- tylko, problem, bo Gwiazda Dawida jest jednym i drugim.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *