Oświadczenie redakcji konserwatyzm.pl

Apelujemy do prezydenta Rosji Władimira Putin o nieprzyjęcie pokojowej nagrody Nobla w przypadku jej uzyskania. Katechon nie ma na ziemi władzy nad sobą ani równego sobie (Hi 41,25).

Władimir Putin jest naszym zdaniem rodzajem katechona, czyli tego, który powstrzymuje przyjście politycznego antychrysta. Za jego prezydentury Rosja odrodziła się ekonomicznie, militarnie i politycznie po latach jelcynowskiej smuty i – ku zaskoczeniu wielu – stała się jedynym racjonalnym mocarstwem, stojącym na straży przestrzegania prawa międzynarodowego, obrońcą legalnej władzy przed fanatyzmem islamskim i rewolucyjnym.
Odrzucamy jednocześnie zarzuty krytyków jakoby prezydent Putin na tę nagrodę nie zasłużył. Jego pokojowa rola w rozwiązaniu kryzysu dotyczącego irańskich zbrojeń nuklearnych oraz zakończenia wojny domowej w Syrii jest trudna do przecenienia. Nie byłaby to zresztą pierwsza pokojowa nagroda dla przedstawiciela Rosji. Wcześniej otrzymał ją w 1990 r. Michaił Gorbaczow.
Uważamy, że zupełnie niezasłużona (w tej kategorii) była nagroda przyznana prezydentowi USA Barackowi Obamie, który otrzymał ją prowadząc dwie wojny na Bliskim Wschodzie. W pełni uznajemy historyczne znaczenie pierwszego wyboru czarnoskórego kandydata na prezydenta Stanów Zjednoczonych po latach niewolnictwa, haniebnych prześladowań i cierpień ludności kolorowej w Ameryce. Nie był to jednak wystarczający powód do przyczynienia się na rzecz pokoju w świecie.

Redakcja konserwatyzm.pl

——

Konserwatyzm.pl’s Appeal to President Putin

We call on President of Russia Vladimir Putin to reject the Noble Peace Prize. There is no power upon earth that is equal to nor above Katechon (Job 41:33 KJV). 

Mr. Putin is a kind of Katechon, the one who restrains the coming of the political Antichrist and Apocalypse. During his presidency Russia is experiencing an economic, military and political rebirth after the time of Yeltsin’s smuta and, surprisingly to many observers, has become the rational power that protects international law and legal power against Muslim and revolutionary fanaticism.
We reject arguments of some critics who claim that Mr. Putin does not deserve the Noble Peace Prize. His peaceful and constructive role in helping to resolve the Iranian nuclear crisis and the Syrian crisis cannot be overestimated. It would not be the first time when Russian candidate receives the Noble Peace Prize: Mikhail Gorbachev was awarded it in 1990.
We strongly believe that Mr. Barack Obama, being the Commander-in-Chief in two wars in the Middle East, did not deserve to be awarded the Prize. Though we fully acknowledge the historical significance of him as the first African-American president of the United States after the years of slavery, shameful persecution and sufferings of black people we do not recognize his contribution to world peace.

Konserwatyzm.pl

a.me.

[Głosów:0    Średnia:0/5]
Facebook

0 thoughts on “Oświadczenie redakcji konserwatyzm.pl”

  1. Zgadza sie. Prezydent Putin powinien ustanowic Rosyjska Nagrode Pokoju ( np. im. Aleksandra Solzenicyna) i zaczac ja co roku przyznawac kandydatowi , ktorego Duma uzna za najbardziej stosownego. Np. prezydentowi Bacharowi el-Assadowi, ktory uratowal region od zalania go przez sily zla i ktory na nagrode pokojowa zasluguje.

  2. Wojna atomowa – Układ Warszawski vs NATO https://www.youtube.com/watch?v=NC9tZd98dWs Symulacja konfliktu – skrót z 5 odcinków serialu pt. Gry Wojenne Bohaterem filmu dokumentalnego Dariusza Jabłońskiego jest pułkownik Ryszard Kukliński (pseudonim Jack Strong), który w latach 1971-1981 przekazał na Zachód ponad 40 tys. stron najbardziej tajnych dokumentów Układu Warszawskiego. To historia zdolnego planisty, który nie tylko poznaje strategiczne założenia Układu Warszawskiego lat siedemdziesiątych – on je sam planuje. Cichy, skromny, miły, uczynny, prawie jak cień. Niektórzy twierdzą, że gdyby nie materiały Kuklińskiego przekazane CIA, być może cała Europa lizałaby do dzisiaj swoje rany po światowym kataklizmie nuklearnym. Amerykanie mówią o nim – bohater, Rosjanie – zdrajca, Polacy są podzieleni. „Gry wojenne” to film o nim, ale bez niego przed kamerą. Właściwie tak, jak chciał sam Kukliński, który mówił – historia mnie osądzi, a ja nie chcę zrobić nic, co mogłoby na to wpłynąć. Film jest wynikiem blisko pięcioletniej pracy reżysera i ekipy filmowej, dzięki której w filmie wypowiadają się najważniejsi świadkowie działalności pułkownika Kuklińskiego z USA, Rosji i Polski. Wielu z nich po raz pierwszy zasiadło przed kamerami. W filmie prezentowane są również unikalne dokumenty dotyczące pułkownika oraz okresu, w którym działał, odtajnione przez twórców filmu. Film opowiada o życiu Kuklińskiego – próbuje odpowiedzieć na pytanie o to kim naprawdę był pułkownik Kukliński a jednocześnie odkrywa tajemnice Zimnej Wojny, zagląda za kulisy grożącego światu konfliktu na przełomie lat siedemdziesiątych i osiemdziesiątych. Głos zabiorą m.in. gen Jaruzelski, L. Wałęsa, gen. Kiszczak, prof. Brzeziński, prof. Pipes (doradca prezydenta Reagana), ludzie CIA, którzy pomagali Kuklińskiemu w ucieczce z Polski oraz gen. Gribkow i marszałek Kulikow

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *