Oto największa tajemnica rewolucji w Libii

Podczas gdy współpracownicy Muammara Kaddafiego opuszczają szeregi jego zwolenników, a libijscy powstańcy przejęli kontrolę nad większą częścią Trypolisu i schwytali dwóch synów dyktatora, los samego pułkownika jest wciąż nieznany.

– Mamy nadzieję, że schwytamy Kaddafiego żywego – powiedział przewodniczący Narodowej Rady Libijskiej Mustafa Dżalil.

Znany z pompatycznych wystąpień Kaddafi nie był widziany publicznie od 12 czerwca br., kiedy spotkał się z prezydentem Międzynarodowej Federacji Szachowej, Kirsanem Ilumżynowem, który po spotkaniu powiedział, że Kaddafi oznajmił mu, że nie zamierza opuszczać kraju. Następne wystąpienia dyktatora były jedynie transmitowane przez radio. W ostatnim z nich, w nocy z niedzieli na poniedziałek, Kaddafi powiedział, że wciąż jest w Trypolisie. Nie jest pewne, czy nagranie było faktycznie emitowane z otoczonej stolicy.

Dzisiaj Trypolis jest już w większości kontrolowany przez siły powstańcze, a Narodowa Rada Libijska przygotowuje się do przeniesienia swej siedziby z Bengazi do stolicy Libii. Trzech synów dyktatora, Mohammed i Sajf al-Islam i Saadi, zostało schwytanych i są już w rękach powstańców. W piątek poinformowano, że Kaddafiego opuścił najbliższy współpracownik, Abdelsalam Dżallud. Tymczasem ciągle spekuluje się na temat możliwego miejsca pobytu samego Muammara Kaddafiego.

http://wiadomosci.onet.pl/raporty/upadek-kaddafiego/oto-najwieksza-tajemnica-rewolucji-w-libii,1,4827355,wiadomosc.html

-asd

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Facebook

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *