Palikot pochwalił wystąpienie Tuska i aktywność rządu w UE

Szef RP, odnosząc się do wystąpienia Tuska, powiedział: – Na takie wystąpienie czekałem. Palikot wezwał do „pełnej odwagi i determinacji w walce o wspólne państwo europejskie”.

– Gratuluję aktywności, którą pański rząd i pan osobiście, także minister (spraw zagranicznych Radosław) Sikorski przejawiacie w tych ostatnich miesiącach na arenie europejskiej – powiedział Palikot. Jak ocenił, to ogromna zmiana na plus w porównaniu do tego, co działo się za rządów PiS. – To jest próba realnego włączenia Polski w UE i realnego pchnięcia procesu integracji w ramach UE do przodu – dodał.

Palikot rozpoczął swoje wystąpienie od zwrócenia się do PiS. – Najpierw państwo oskarżyliście, żepremier polskiego rządu zabił prezydenta naszego kraju, teraz chcecie rozwalić UE i pozbawić Polskę 300, 400 mld zł. Wasze miejsce jest nie tu, w parlamencie, wasze miejsce jest w więzieniu i wy do tego więzienia traficie wcześniej czy później – mówił.

„Problem polega na tym, że niestety premier Tusk i jego ekipa nie chcą was tam zaprowadzić, ale my was tam zaprowadzimy, przyjdzie taki moment, że tam wylądujecie” – zapowiedział szef RP. – To, że Antoni Macierewicz jest jeszcze na tej sali i że prokurator nie postawił mu zarzutów, jemu, (Adamowi) Hofmanowi, (Jarosławowi) Kaczyńskiemu, to jest skandal” – oświadczył. „Mam nadzieję, że Prokurator Generalny żyje w ogóle, bo już dawno powinien zrobić jakiś porządek z wami – dodał.

Źródło Interia http://fakty.interia.pl/polska/news/palikot-pochwalil-wystapienie-tuska-i-aktywnosc-rzadu-w-ue,1861169,3 

M.G. 

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Facebook

0 thoughts on “Palikot pochwalił wystąpienie Tuska i aktywność rządu w UE”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *