Papież bez kremówek – nieznane oblicza Jana Pawła II

ASK Soli Deo UW wraz z Warszawską Krucjatą Młodych oraz Studenckim Kołem Myśli Politycznej zapraszają na debatę: „Papież bez kremówek – nieznane oblicza Jana Pawła II”

Celem dyskusji będzie ukazanie innego oblicza Jana Pawła II, odmiennego niż to, które jest obecnie przedstawiane w mediach. Chcemy zatem odejść od rozmów o przysłowiowych kremówkach oraz o tym jak bardzo papież związany był z Polską, Wadowicami, Krakowem. Głównym …tematem, którym zajmą się nasi dyskutanci będzie nauczanie Jana Pawłą II. Co chciał nam powiedzieć? Jakie było jego prywatne zdanie na niektóre tematy, a w jakich kwestiach wypowiadał się jako głowa Kościoła? Poruszymy problemy, których Ojciec Święty nie bał się poruszać, a które uważał za niezwykle istotne z punktu widzenia etyki. Dyskusja będzie znakomitą okazją do zapoznania się z tą mniej medialną stroną człowieka, który już 1 maja zostanie przyjęty do grona błogosławionych.

Goście:

ks. prof. dr hab. Waldemar Chrostowski
red. Tomasz Terlikowski
p. Mariusz Dzierżawski

Dyskusję poprowadzi dr Paweł Skibiński(IH UW)

19 kwietnia · 18:30 – 21:30

Aula Adama Mickiewicza Audi Max Kampus Głowny UW

Patronat medialny nad wydarzeniem objęli: Polonia Christiana, Radio Plus, bosko.pl, Opoka

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Facebook

0 thoughts on “Papież bez kremówek – nieznane oblicza Jana Pawła II”

  1. A może jeszcze dodać temat do dyskusji: Ile osób utraciło wiarę poprzez relatywizujące gesty JP2 np. branie udziału w kulcie animistycznym w lasach Togo w Australii, zezwolenie na bluźniercze gesty w Asyżu, milczenie w sprawach biskupów pedofilów i homoseksualistów w USA? I czy naprawdę mając między innymi takie „osiągnięcia” na koncie można być w obecnym Kościele katolickim błogosławionym.

  2. A nie lepiej po prostu „robić swoje”? Nie komentować rzeczy niegodnych, nie pozwalać im w ten sposób żyć? Ja (mądrze) mawiają Żydzi, nie lepiej położyć na tym zasłonę milczenia i pozwolić, by toto zostało zapomniane? Jak również imiona tych, o których wolelibyśmy zapomnieć?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *