Pastor w USA odprawia nabożeństwa nago

Pastor Allen Parker, przewodzący wspólnocie skupionej wokół White Tail Chapel w miejscowości Southampton, w amerykańskim stanie Virginia zaczął odprawiać msze nago, zachęcając również swoich wiernych do przychodzenia na nabożeństwa bez ubrania. Niektórzy spośród wiernych przychodzą całkowicie nadzy, inni są ubrani, jeszcze inni odsłaniają zaś jedynie piersi (w przypadku kobiet) lub genitalia (w przypadku mężczyzn).

Pastor Parker tłumaczy swoją decyzję pragnieniem walki z pretensjonalnością strojów obecną w innych wspólnotach chrześcijańskich, i dążeniem do zamanifestowania egalitaryzmu wśród członków kongregacji. „Nie ma u nas potrzeby bycia fizycznie lepszymi od innych. Jesteśmy ludźmi, mamy blizny, mamy co mamy. Uczymy się to kochać i akceptować” mówi pastor Parker. W charakterze kolejnego argumentu wskazuje następnie, że w kluczowych momentach historii biblijnej protagoniści, w tym Jezus Chrystus, występują, zdaniem pastora Parkera, nago.

W White Tail Chapel udzielane są też śluby, w których narzeczeni i rodzina występują nago.

Na zdjęciach z kaplicy zwraca również uwagę dość egzotyczna z polskiego punktu widzenia formuła odprawiania nabożeństw, gdzie wierni siedzą w fotelach ubrani w codzienne ubrania, niekiedy z nogą założoną na nogę, a w poręczach foteli znajdują się specjalne uchwyty na napoje.

Ronald Lasecki

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Facebook

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *