Piasta: Debata potakiwaczy

W dniu Święta Niepodległości, gdy ulicami Warszawy przetaczał się patriotyczny korowód, w najbardziej europejskim spośród miast prowincjonalnych – w Poznaniu, miała miejsce debata na rzecz demokracji w “Wolność kocham i rozumiem”. Impreza zgromadziła nieco przykurzone już znakomitości. Stawiła się reżyserka Agnieszka Holland. Byli byli prezydenci Aleksander Kwaśniewski i Bronisław Komorowski. Nie zabrakło profesora Marcina Matczaka, znanego z tego, że jest ojcem swojego syna. Z najgłębszych piwnic Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu wypełzła wielce szacowna profesor Anna Wolff-Powęska. Pozostałe krzesła wypełnili sobą lokalni samorządowcy z Platformy, którzy w ten cwany sposób ogrzali się trochę w nieco przygasłym świetle starych gwiazd, oraz dwaj dominikanie, do których jeszcze wrócimy.

Po debacie można by się spodziewać różnorodności opinii. Na próżno. Niczym w głębokich latach 90-tych, gdy rząd dusz sprawowała niepodzielnie nieboszczka Gazeta Wyborcza, w debacie panował jednogłos. Albowiem, jakkolwiek środowiska post-uwolskie kochają pluralizm polityczny, najbardziej cenią jeśli różnimy się w sposób piękny. Czyli najlepiej wcale. Najbardziej ambitni zwolennicy demokracji i wszelkiego jasnogrodu (stanowiącego przeciwieństwo polskiego ciemnogrodu) mogli śledzić to pasjonujące wydarzenie na antenie TVN. Nie jednemu łezka zakręciła się w oku, gdy niczym za dotknięciem czarodziejskiej różdżki przeniósł się dwadzieścia kilka lat wstecz, w czasy kiedy ludzie na pewnym poziomie popierali prof. Geremka, a każde słowo spływające z ust Adama Michnika otrzymywało moc kreacji…

W całym tym, z gruntu pozytywnym wydarzeniu zmartwił mnie jeden wątek. Nawet do samej krynicy postępu swoje brudne macki zapuścił polski zaściankowy klerykalizm. Jeśli szeroko pojęta Marta Lempart nie wrzeszczy dziś o konieczności rozdziału państwa od kościoła, ba jeszcze lepiej wprost: o czarnych pedofilach w sutannach, którzy podstępem skalali antenę umiłowanego TVN, widać, że z osłupienia zabrakło jej języka w gębie.

Reasumując: jeśli byście kiedykolwiek Państwo usłyszeli tezę, że polska opozycja jest całkowicie bezużyteczna natychmiast zadajcie jej kłam. Gdzie bez orłów anty-PiS-u dostalibyśmy równie dobry kabaret? Do tego całkowicie za darmo.

Przemysław Piasta

za: myslpolska.info

Click to rate this post!
[Total: 9 Average: 4.7]
Facebook

4 thoughts on “Piasta: Debata potakiwaczy”

 1. Na opozycji nie ma miejsca na jakikolwiek pluralizm. Niczym w zatwardziałej sekcie, krytyczne myślenie jest tam najcięższą ze zbrodni. Wyznawcom religii libertariańskiej spod znaku PO/KO wolno jedynie rozpływać się nad „trafnością” kolejnych apokaliptycznych proroctw Leszka B. oraz politycznym „geniuszem” Donalda T. Oczywiście żaden z wiernych sekty PO/KO nie dostrzega tego, że w ten spsoób wystawia siebie na gigantyczne pośmiewisko. Co najwyżej pomstuje na to, że druga Wenezuela wciąż nie chce nadejść, a przenajświętsza partyjka jest niestrawna dla społeczeństwa. Zero refleksji i wniosków.

  1. A genetyczni patrioci mają takie sukcesy jak:
   – program śmigłowcowy
   – 1000 dronów dla armii
   – karabin Grot
   – program promowy (…)Batory(…)
   – rozkwit kolei i autobusów
   – likwidacja głodu mieszkowego
   – 1 samochód elektrycznych
   – szczelna granica
   – budowa Baltic Pipe
   – sprawne sądy
   Mucha nie siada.

 2. no popatrz, pan a razem z rednacz. myslpolska.info
  obiecywaliści na jutubie 'odzyskiwanie Poznania’ ( od sanacji/pisu??).
  A nie zauważyliście
  >Poznań na ratuszu 'wywiesił’ gratulacje z okazji wygrania wyborów w USA przez bideta>i stąd obecność p. Holland, która zjechała aż z UK (bo tam się teraz wyniosła)
  >czegoś co się nazywa 'unia metropolitalna’ skupiająca wszystkie SAMORZĄDY w Polin a oczywiście zarządzona przez 'totalną opozycję’. Ponieważ mamy system jak w USA na zasadzi copy-paste>tam mają sanctuary cities i stąd Warsiawa trzaskovera to 'Campus warszawa’>’nauka-kultura-sztuka-turystyka’
  >nie zauważyliście również Pancernych Poznań>(se wyjutubjcie) ale nie dziwota>nie wasz 'temperament’ tylko Olszańskiego
  >jak zuważyliście Kwacha to nie zdążyliście zauważyć jego udziału w Yalta European Strategy (YES>>.https://yes-ukraine.org/en/about/yes-board ) a czego fundatorem jest Pinczuk, zięć Kuczmy jak również udziału Kwacha w radzie nadzorczej Burisma (za drobne 50 000 USD/mc) a gdzie przez pewien czas 'współpracował’ z Hunterem Bidenem synem tatusia joe '10%’ bidet 'selected but not elected’ as POTUS i stąd chyba nie dziwi obecność Janika w projekt konsens>>Od Janika do Dorna”
  .https://myslpolska.info/2021/10/07/od-janika-do-dorna/
  chyba myslpolska.info czytacie ze zrozumiem to co publikujecie bo narodowiec Bodakowski (wróg Olszańskiego nr 1>jak Wy) opublikował
  Stypendyści Sorosa z PRL
  https://arjanek.neon24.pl/post/164207,stypendysci-sorosa-z-prl
  a z postów 'pod’ się dowiecie o stypendystach WEF>World Eugenics Forum>
  GLOBAL SHAPER COMMUNITY
  https://www.globalshapers.org/ a tam np. Miss BELKA (córeczka swojego tatusia>jeszcze za komuny 'robił’ w World Bank)

  i se porównajcie listę 'udziałowców’ projekt konsens z listą 'stypendystów’
  i co będzie Panie Piasta z tym 'odzyskiwaniem Poznania’, Krakowa, Szczecina, etc, etc
  przez Kluby Myśl Polska??

 3. PS. Do sukcesów białoczerwonej drużyny należy także sprawne przeprowadzenie ustawy Dudy rozwiązujący problem z Frankowiczami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *