Pierwszy wyrok za „propagowanie homoseksualizmu” w Rosji

Sąd w Sankt Petersburgu wydał pierwszy w historii Rosji wyrok za propagowanie homoseksualizmu. Nikołaj Aleksiejew, założyciel organizacji obrońców praw mniejszości seksualnych, musi zapłacić grzywnę w wysokości 5 tysięcy rubli, to jest równowartości około 500 złotych.

http://www.tokfm.pl/Tokfm/1,102433,11662305,Pierwszy_wyrok_za__propagowanie_homoseksualizmu__w.html

Komentarz: Jak rozumiem nasza „patriotyczna” prawica zgani Rosję także i za to, skoro gani ją zawsze i za wszystko? Uderzycie z pozycji „obrony praw człowieka”? [aw]

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Facebook

0 thoughts on “Pierwszy wyrok za „propagowanie homoseksualizmu” w Rosji”

  1. Cóż karanie pederastów w Rosji ma zasłaniać inne patologie w tym państwie. W Rosji z roku na rok jest coraz więcej nosicieli wirusa HIV, ciekaw jestem z jakich nieetycznych praktyk się to bierze? Czekam na odpowiedź rusofilii (kremlofilii).

  2. proszę umieć oddzielać grzech publiczny od prywatnego. No i warto zwrócić uwagę na fakt, że nawet jeśli nie wszystko jest pozamiatane, to taki wyrok sądu z jakichś względów jest możliwy w Rosji, a nie w EU. Nie wiem, czy ktoś poważnie twierdzi, że Rosja jest państwem mieszczącym w sobie wszelkie wzory cnót, a nawet pewne wystarczające minimum, zwłaszcza jeśli władza świecka stawia się tradycyjnie bardziej ponad duchową, czego przejawem była i jest schizma, a także ze względu na fatalną historię najnowszą. Trzeba się jednak cieszyć z praktycznych przejawów konserwatywnego myślelnia na poziomie państwa, choćby nawet było bardziej lokalne. Co innego grzechy prywatne obywateli.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *