Piesiewicz usłyszy zarzuty?

Według informacji do jakich dotarli reporterzy radia TOK FM, prokuratura musi wznowić śledztwo w sprawie senatora Krzysztofa Piesiewicza, kiedy jego mandat senatora wygaśnie. Sprawa dotyczy filmu opublikowanego przez „Super Express”, w którym widać jak senator zażywa biały proszek. Prokuratorzy nie chcą potwierdzić czy Piesiewicz usłyszy zarzuty posiadania i nakłaniania do zażywania narkotyków – informuje radio TOK FM.

Według prokuratora Mariusza Piłata, kwestie prawne zmuszają prokuraturę do wznowienia sprawy, która „nie została umorzona z powodów proceduralnych”. Tak właśnie jest w przypadku Piesiewicza, wobec którego umorzono śledztwo, po tym jak senatorzy nie zgodzili się uchylić jego immunitetu.

Sprawa dotyczy materiału filmowego, którym senator Piesiewicz był szantażowany od 2008 roku. Szantażyści usłyszeli wczoraj nieprawomocny wyrok w tej sprawie, a Piesiewicz, który jest podejrzewany o zażywanie narkotyków tłumaczył, że zażywany biały proszek to sproszkowane lekarstwa.

Sąd Rejonowy dla Warszawy-Śródmieścia zdecydował wczoraj, że Zbigniew Sz. jest winny kierowania szantażem wobec senatora Krzysztofa Piesiewicza, a Joanna D. i Halina S. – wykonania tego czynu. Oskarżeni usłyszeli wyrok 1,5 roku więzienia. Ponadto sąd wymierzył wszystkim oskarżonym grzywnę w wysokości 1000 zł.

http://wiadomosci.onet.pl/kraj/piesiewicz-uslyszy-zarzuty-prokurator-wznowi-sledz,1,4835286,wiadomosc.html

-asd

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Facebook

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *