Zdenerwowany Lech Wałęsa:

Były prezydent i legendarny przywódca „Solidarności” Lech Wałęsa złożył dzisiaj kwiaty pod pomnikiem poległych stoczniowców w Gdańsku. Jego rozmowę z dziennikarzami przerwał mężczyzna, który krzyczał do byłego prezydenta, że „w Polsce demokracja jest zniewolona”. Mocno zdenerwowany Wałęsa odpowiedział mu: „pan się przymknij teraz”.

Podczas rozmowy z dziennikarzami Wałęsa przyznał też, że nie jest zadowolony z efektów zwycięstwa „Solidarności”. – To było wielkie zwycięstwo, ale nie ma efektów na miarę tego zwycięstwa. Sam też ponoszę odpowiedzialność, bo mogłem zrobić więcej – stwierdził.

Zdaniem Wałęsy błędem było utrzymanie związku w polityce i pozostawienie nazwy „Solidarność”. – Gdyby mnie posłuchano to związek by się nazywał inaczej – powiedział. Dodał również, że „powinniśmy uporządkować kraj, bo trochę zrobiliśmy, ale jest jeszcze trochę bałaganu”.

Wałęsa pod pomnikiem stoczniowców

Legendarny przywódca Solidarności Lech Wałęsa złożył dziś, w rocznicę porozumień sierpniowych, kwiaty pod pomnikiem poległych stoczniowców w Gdańsku.

Byłemu prezydentowi towarzyszyli jedynie prezes Instytutu Lecha Wałęsy, Piotr Gulczyński, i osobisty lekarz.

– To nie jest to, o co ja walczyłem – powiedział Wałęsa dziennikarzom, zapytany, dlaczego tak jak w ubiegłych latach składa sam kwiaty pod pomnikiem z okazji rocznicy Sierpnia 80. Nie wykluczył, że jeśli będzie się dobrze czuł i zdrowie mu dopisze, weźmie udział rocznicowej, popołudniowej mszy w kościele św. Brygidy.

http://wiadomosci.onet.pl/kraj/zdenerwowany-lech-walesa-przymknij-sie-pan,1,4835007,wiadomosc.html

-asd

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Facebook

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *