Piętka: Garść obserwacji o geopolitycznych aspektach warszawskiej “parady równości”

W Warszawie maszerowała wczoraj “parada równości”, czyli pochód homoseksualistów, lesbijek i transwestytów. Uczestnicy nieśli oprócz flag tęczowych i UE także flagi USA, a wśród nich kroczyli m.in. ambasador USA i ambasadorka Finlandii. W sumie w owej “paradzie równości” uczestniczyło lub ją poparło 52 ambasadorów. Listu poparcia nie podpisali ambasadorowie Rosji, Chin, Białorusi, Słowacji, Węgier i Bułgarii. Podpisali go za to ambasadorowie banderowskiej Ukrainy oraz Izraela – państw słynących w świecie z tolerancji. Obok ambasad USA i ich satelitów wsparcia tej imprezie udzieliły – jak pisze gazeta.pl – “liczne korporacje” (amerykańskie). Groźna pisowska władza gdzieś się schowała. Pisowcy nadal nie widzą swojej śmieszności? Dziękuję im za ich “wolną Polskę”. Ja już wolę “okupację sowiecką” z pochodami pierwszomajowymi.
Putin zakazał w Rosji “parad równości” i żaden ambasador tam nie zorganizuje pochodu “osób LGBT”. Albowiem Rosja w przeciwieństwie do Polski jest państwem niepodległym, tzn. takim, które decyduje samo o sobie i potrafi chronić swoją tożsamość, tradycję i kulturę. Na tym tle widać doskonale przyczynę obsesyjnej nienawiści do Rosji ze strony tak polskiej prawicy, jaki i lewicy. Tą przyczyną jest krótka smycz waszyngtońska.

Bohdan Piętka

za: FB

[Głosów: 20   Average: 4.3/5]
Facebook

1 thought on “Piętka: Garść obserwacji o geopolitycznych aspektach warszawskiej “parady równości””

  1. Uwagi oczywiście trafne. No, może z jednym wyjątkiem: “Putin zakazał w Rosji “parad równości” i żaden ambasador tam nie zorganizuje pochodu “osób LGBT”. Albowiem Rosja w przeciwieństwie do Polski jest państwem niepodległym” Tylko ciekawe czy taki np. PiS gdyby objął władzę w jakiejś alternatywnej rzeczywistości historycznej, gdzie Polska jest “niepodległa” to tak sam z siebie by zakazał takich parad. Coś mi się zdaje, że nie. Nawet gdyby komuś z PiS przyszła taka myśl do głowy, to pewnie zaraz by wyleciała, bo co powiedzą np. Niemcy. realnie to smycz gospodarcza bardziej działa niż polityczna…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *