Piotr Gontarczyk chwali gen. Jaruzelskiego i WRON, acz chce ich posłać do kryminału

Na Frondelku dr Piotr Gontarczyk – nota bene mój dobry kolega ze studiów – chcąc zaatakować gen. Jaruzelskiego i WRON, mimowolnie popełnił laudację dla Stanu Wojennego. Oto czytamy:

– Wojskowa Rada Ocalenia Narodowego w całości powinna znaleźć się w kryminale. Tak samo jak każda przestępcza junta południowo-amerykańska, która łamie prawo i podbija swój naród. To było całkowicie bezprawne ciało, które dokonało zamachu stanu w Polsce. Zamachu z bronią w ręku. Jak ogóle można to ciało interpretować jako jakikolwiek organ państwa, gdy była to zbrojna grupa watażków?

Dwie uwagi komentarza:

1/ Junty z Ameryki Południowej to zwykle bardzo porządne prawicowe rządy, czynnie zajmujące się zwalczaniem szeroko pojętej lewicy – od komunistów po liberałów i chadeków. Wspomnijmy tu tylko gen. Pinocheta.
2/ Faktycznie, WRON dokonał „zamachu” w Polsce. Gen. Jaruzelski rzeczywiście, „z bronią w ręku”, podeptał literę stalinowskiej konstytucji, odebrał władzę partii komunistycznej i ustanowił dyktaturę wojskową. Jak typowy przywódca junty z Ameryki PD. zagrodził drogę partii komunistycznej. To od jego rządów rozpoczyna się demontaż systemu komunistycznego w Polsce.

Dalej dr Gontarczyk mówi:

WRON przyczyniła się do tego, że w Polsce były ofiary śmiertelne, represje, internowanie, więzienie czy wygnanie wielu osób za granicę, a przede wszystkim ograniczenie zakresu swobód i wolności narodu – dodaje Gontarczyk.

Słowo komentarza: my, konserwatyści nie postulujemy niczego innego, jak tylko właśnie „ograniczenie zakresu swobód i wolności narodu”, wierni zasadzie Margrabiego Aleksandra Wielopolskiego, że „dla Polaków można czasem coś zrobić, z Polakami nigdy”. Nie mamy także nic przeciwko polityce „represji” w stosunku do zwolenników demokracji. Atak na gen. Jaruzelskiego prowadzony jest tu więc z pozycji demoliberalnych. To jest atak na dyktaturę jako taką. To przyznanie, że WRON była normalną dyktaturą, rządem autorytarnym, czyli opartym na autorytecie.

Słowem Piotrze, bardzo Ci dziękuję za ciepłe słowa o gen. Jaruzelskim. Nigdy się nie spodziewałem, że Ty- antykomunista, powiesz o Generale tyle ciepłych słów.

Wszystkich prawicowych antykomunistów pozostawiam zaś z pytaniem: nienawidzicie gen. Jaruzelskiego tylko za to, że był ostatnim polskim dyktatorem? Że dokonał zamachu stanu? Że represjonował demokratów? Czy sami jesteście demokratami?

Adam Wielomski

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Facebook

0 thoughts on “Piotr Gontarczyk chwali gen. Jaruzelskiego i WRON, acz chce ich posłać do kryminału”

  1. Był i jest komunistą a cała ta ustawka z PZPR to był spór w rodzinie, zresztą mocno pozorowany.

  2. Problem z Generałem polegał na tym, że był człowiekiem środka. Przywódcą bardzo ostrożnym, ważącym decyzje. Kiedy okazywał zdecydowanie – jak w przypadku stanu wojennego – miał rację i działał efektywnie. Szkoda jednak, że ostatecznie zadecydowała sytuacja międzynarodowa.

  3. @KR Tak, ale nie tu jest problem.Prosze zobaczyc ten link. http://narodowcy.net/wyzsze-emerytury-dla-czlonkow-wron/2012/07/03/ Bardzo mlodzi ludzie zyja problemami poprzedzajacymi moment ich poczecia.To wszystko jest juz skonczone. Sa teraz inne zagrozenia.Sytuacja miedzynarodowa, jak Pan mowi, zdaje sie byc zupelnie ignorowana przez osrodki prawicowych mlodziezowek antysowieckich ( choc, obawiam sie, nie zdajacych sobie sprawy z tego czym jest komunizm).A to nie jest to samo co problem Algierii we Francji.Ten ostatni jest zywa ( i zyjaca) przyczyna aktualnej sytuacji – kwestia WRON i Jaruzelskiego to problematyka podtrzymywana sztucznie.No, powiem co mysle : rozwodzenie sie dzis o WRON to zwykle klamstwo lub wroga propaganda antypolska. Czerwony kapturek.

  4. „(…) kiedys Algieria to byla Francja, a dzisiaj Francja staje sie Algierią.”- To jest parafraza cytatu z JMLP « Vous n’avez pas voulu de l’Algérie Française, vous aurez la France algérienne. » 5-tka ze znajomosci cytatologii 🙂

  5. Proces demontażu PRL-u swoje początki ma jeszcze w latach 70-tych. Pucz Jaruzela miał socjalizm ratować(co nie wyszło) i spacyfikować nastroje w społeczeństwie(co udało się znakomicie). Dalszy proces gnicia socjalizmu był procesem logicznym i partyjna nomenklatura musiała zapewnić sobie miękkie lądowanie w nowym ustroju reformując PRL. Dyktatura gen. Jaruzelskiego to w sumie ostatnie próby reanimacji ustroju zasadzonego po II wojnie światowej. Co do Pinocheta: generałowie(bo nie Pinochet rozpoczął zamach) dokonali przewrotu na wezwanie parlamentu.

  6. Panie Adamie to Pan dokonał laudacji wyciągając parę zdań z wypowiedzi P. Gontarczyka. „Atak na gen. Jaruzelskiego prowadzony jest tu więc z pozycji demoliberalnych. To jest atak na dyktaturę jako taką.”- to jest akurat jakaś fanaberia. Od kiedy atakowanie dyktatury jest objawem demoliberalizmu? Tym bardziej że jaruzel ma dzisiaj ogromne poparcie wśród skrajnych demoliberałów z transseksualistą Grodzką na czele? „Czy jesteś demokratami?”- nie trzeba być demokratą, aby mieć negatywnie zdanie o komuniście Jaruzelskim, oraz o tym jaką prowadził politykę.

  7. Przyznam, że nie do końca chyba rozumiem wymowę tekstu. Z jednej strony na portalu krytykuje się 'transgranicznych nacjonalistów’, poniekąd słusznie argumentując, że nacjonalizm powinien być rozpatrywany zawsze jako konkretny nacjonalizm konkretnego narodu, który może się kłócić z nacjonalizmem innego narodu. Z drugiej strony umieszcza się laudacje dla dyktatur wychodząc widocznie z założenia, że dyktatur w odróżnieniu od nacjonalizmów się nie rozróżnia, bo są antydemoliberalne, i to wystarcza dla ich pochwały. Poza tym rację ma Wawrzyniec Pruski – Pinochet to taki rodzynek, większość „prawicowych” (w istocie bezideowych) dyktatur latynoskich zajmowała się głównie nie zwalczaniem lewactwa, tylko terroryzowaniem cywilów i pasożytowaniem na swoich narodach, często wespół z USA, jak w przypadku Gwatemali.

  8. Za karierę komunistycznej zdrady, za sto kilkadziesiąt tysięcy zabijanych dzieci rocznie pod jego rządami, za torturowanie księży (wyrwanie języka) i zbrodnie na nich, za kolejki w sklepach i upodlenie narodu, za oddanie w Polski w łapy „środowiska” i za poparcie Ruchu Palikota. Może język tego utworu jest zbyt ostry, ale oddaje klimat: http://www.youtube.com/watch?v=wCcCjOohSMw PS. Skoro KOMserwatyści zarzucają m. in. narodowcom, że ci zajmują się się nieaktualnymi kwestiami, to czemu robią to sami?

  9. Argument, że „Grodzka też popiera Jaruzelskiego” jest podwójnie głupi. Po pierwsze – co z tego, dlaczego niby miałoby to Generała dyskwalifikować? Po drugie – no to trzeba było tworzyć konserwatywny front obrony Generała (a były i są powody), zamiast umawiać się, że prawica to w Polsce anarchiści, a lewica konserwować musi elementy państwa pozostałe po poprzednim półwieczu.

  10. Mnie w przeciwieństwie do kolegów Pinochet przesadnie nie podnieca, zresztą nie przepadam za caudillos wykreowanymi i wspieranymi przez CIA. Natomiast rodzimego dyktatora docenić potrafię. Tym bardziej, że sądząc, iż broni socjalizmu – Generał bronił państwa. A obiektywnie również racji stanu i interesu narodowego.

  11. Panie Alku, jeśli już Pan musi używać „poezji” w dyskusji politycznej, to niech Pan chociaż wybiera jakąś lepszą…

  12. No tak, logiki już nie ma w szkołach, na studiach chyba też nie wszędzie wykładają…

  13. @ dziedzic Wawrzyniec Pruski – Nigdzie nie postawiłem argumentu „Grodzka popiera Jaruzelskiego”. Postawiłem argument „Jaruzelski poparł Ruch Palikota”. Proszę zerknąć na mój wpis i nie sugerować się tym, co pod nim umieścił ktoś inny. PS. Nawiasem mówiąc, jeśli „ona” go popiera, to widać, że więź sympatii jest wzajemna 😉

  14. Panie Konradzie dla Pana argument o Grodzkiej może być głupi i jak to szanuje. Jednak warto, aby przejrzał Pan na oczy i rozejrzał się kto dzisiaj ubóstwia jaruzlea; piewcy tolerantyzmu, amoralna zgnilizna, dewianci seksualni, legalizatorzy narkotyków i różne inne ścierwo światopoglądowe. Pan do tych grup nie pasuje, dlatego stąd się wzięła moja sarkastyczna uwaga:) A tak poza tym,Pinochet może był kreowany przez CIA, ale i tak niedościganie TW Wolskiego. Jego kreacja stworzona przez sowietów była jedyna w swoim rodzaju, niepowtarzalna, wręcz ponadczasowa… no i taka wierna stwórcy 🙂 Pytanie też do Pana Wielomskiego. Czy obalanie przez admirała M. Horthy’ego /wespół z posiłkami zagranicznymi/ stu kilkunastodniowej węgierskiej republiki rad w 1921 rok rządzonej przez Bele Kuna też było z pozycji demoliberalnych i demokratycznych?? 😀

  15. Inny ciekawy cytat pochodzacy z tej rodziny politycznej to Bruno Gollnisch, ktory kiedys powiedzial pod adresem francuskiej klasy politycznej cos w rodzaju „Dzis prowadzicie zla polityke, a jak juz bedzie zupelnie nie do wytrzymania, to znow wyjedziecie do Londynu i stamtad zaczniecie ponownie nadawac apele prez radio”. „Demokraci” strasznie sie wtedy oburzyli na niego.

  16. @ K. Rękas: Wcale mnie to nie dziwi, i w świetle Pańskich poglądów jest logiczne – wszak Pinochet stanowił zaporę przed komuną, a Jaruzel ją konserwował 🙂

  17. No cóż, nie jestem Chilijczykiem więc problem ratowania tego kraju przed komunizmem nieszczególnie mnie wzrusza. Daleki też jestem od poglądu, któremu (zwłaszcza w PRL) hołdowało wielu naszych rodaków, że co jest dobre dla USA – jest automatycznie dobre dla Polski.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *