PiS chce odebrać emerytury SBkom i „dekomunizować” pomniki i nazwy ulic

Prawo i Sprawiedliwość złożyło dziś w sejmie dwa projekty ustaw. Jak mówił na konferencji prasowej Mariusz Błasczak, rzecznik klubu, będą dotyczyć zniesienia emerytur resortowych dla funkcjonariuszy Służby Bezpieczeństwa i usunięcia z przestrzeni publicznej symboli komunistycznych.

– W czasie stanu wojennego zatrzymany został stan rozwój Polski. Wielu Polaków straciło życie, wielu wyjechało. Zbrodniarze nie zostali ukarani, sprawcy nie zostali postawieni przed sądem – mówił Mariusz Błaszczak o rocznicy Stanu Wojennego. Jak stwierdził w związku z okrągłą rocznicą PiS złożył projekt uchwały o osądzeniu winnych Stanu Wojennego. (…)

Rzecznik PiS nie chciał odpowiedzieć na pytanie, dlaczego nie zgłosili tych ustaw i uchwały wtedy kiedy byli u władzy. – Gdyby PiS rządził 20 lat, kraj wyglądałby inaczej. Byłby sprawiedliwy – powiedział. W projekcie uchwały czytamy, że „konsekwencją tego zaniechania stały się kariery byłych funkcjonariuszy bezpieki, nieujawniona agentura, nihilizm i cynizm zatruwające życie społeczne, przyzwolenie na rozkradanie narodowego majątku”. Błaszczak nie odpowiedział także na pytanie, kogo dotyczą te słowa.

http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114884,10801518,PiS_ma_projekty_dwoch_nowych_ustaw___o_odebraniu_emerytur.html

a.me.

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 1]
Facebook

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *