PiS chce pozywać za „kłamstwo smoleńskie”

Bluźnierstwo w postaci „kłamstwa smoleńskiego” staje się faktem. Na interii znajdujemy informację, że Mariusz Błaszczak zażądał od MSZ interwencji, może nawet procesu, z powodu zapowiedzi, że w Kanadzie ma być emitowany film na temat wypadku z 10 kwietnia, z tezą, że wypadek nastąpił z powodu błędów w pilotażu i złej pogody.

„Wynika z tego, że twórcy scenariusza wzięli pod uwagę wyłącznie rosyjski raport MAK, a obie przyczyny katastrofy wydają się być wzięte wprost z konferencji Tatiany Anodiny, której tezy w dużym stopniu powtórzył raport polskiej komisji kierowanej przez ministra Jerzego Millera (…).

„Wobec powyższego wzywam Pana Ministra do skoordynowania działań prawnych na arenie międzynarodowej, w tym wystąpienia z pismem procesowym wobec nadawcy kanadyjskiego serialu 'Mayday’ w celu zapobieżenia rozpowszechnianiu nieprawdziwych informacji, które godzą w dobre imię oraz interesy Rzeczypospolitej Polskiej, a ponadto szkalują załogę rządowego samolotu Tu-154M oraz godzą w dobra osobiste bliskich ofiar narodowej tragedii, w tym również poprzez sugerowanie nie mającego poparcia w dowodach rzeczowych wpływania przez pasażerów samolotu na załogę w celu wymuszenia lądowania” – napisał Błaszczak.

http://fakty.interia.pl/polska/news/pis-chce-dzialan-msz-ws-kanadyjskiego-filmu-o-katastrofie,1779186

Komentarz: Proponujemy uznanie ustawowe Raportu MAK za bluźnierstwo i wprowadzenie paragrafu o „kłamstwie smoleńskim” do Kodeksu Karnego, najlepiej obok obrazy uczuć religijnych. [aw]

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Facebook

0 thoughts on “PiS chce pozywać za „kłamstwo smoleńskie””

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *