Pożegnanie i podziękowanie

W najbliższym czasie zamierzam nawiązać współpracę z innymi portalami. Już teraz mogę zdradzić, że niektóre moje teksty będą publikowane na www.realitas.pl. Linki do wszystkich artykułów będę kolejno umieszczać na stronie http://magdalenazietek.blogspot.de/.

Dziękuję Redakcji za możliwość publikowania tekstów na niniejszej stronie. Przede wszystkim jednak dziękuję wszystkim moim Czytelnikom za lekturę tych artykułów i wszystkie toczone pod nimi dyskusje.

Do zobaczenia na innych łamach

Magdalena Ziętek

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Facebook

0 thoughts on “Pożegnanie i podziękowanie”

 1. Czekam na kolejne teksty, na tych nowych łamach, na temat mojego „masońskiego” światopoglądu. Mimo to pozdrawiam serdecznie.

 2. Ogromna strata dla portalu, który, niestety, ale oddala się od katolickiego konserwatyzmu. Coraz więcej tu elementów ideologii masońskiej.

 3. Kto wartościowy ten prędzej czy później stąd odchodzi… Zostaje tylko sekta pod wodzą profesora „podwórkowego” Pana Wielomskiego.

 4. Ktoś już kiedyś przepowiedział, że Pani M.Ziętek odejdzie po Tomaszu Daleckim. Nie wiem kto to, ale ma dar przewidywania a to korzystne w polityce. A swoją drogą z jednej strony jak portal traci publicystów to jest to pewna strata, ale z drugiej strony z portalu odchodzą jedynie osoby nie mogące zaakceptować ludzi chcących nawiązać współpracę na na polu konserwatywnym z naszymi sąsiadami. Najpierw nie mogli się pogodzić przeciwnicy „opcji rosyjskiej”, i tak kilka lat temu odszedł pan Bogdan Pliszka, a następnie Tomasz Dalecki. Teraz nie akceptująca „opcji niemieckiej” Pani Magdalena Ziętek także odchodzi. Wniosek? A no taki, że po prostu należy się pogodzić że dominująca część polskiej sceny konserwatywnej zna kulisy historyczne i – wyciągnąwszy z nich wnioski – chce współpracy Polski właśnie bądź z Rosją bądź z Niemcami. I to właśnie z uwagi na to, że te kraje w przeszłości najbardziej aktywnie tłumiły judeomasońskie burdy, ale zaślepieni niechęcią do któregoś sąsiada pomijają te istotne kwestie i kształtują historię w oparciu o własne teorie. Ja osobiście uważam, że Polska powinna w dzisiejszych czasach iść wyraźnie drogą współpracy z Rosją, bo (tu zaszokuję) jest to kraj najbliższy „cywilizacji łacińskiej”. Obecna Polska (jak cały zachód), w której skazuje się na więzieni krytyków homoseksualizmu, lewackiego lobby czy judaizacji życia publicznego, już dawno spełniała spełniać kryteria nawet kraju cywilizacji bizantyjskiej. Bowiem wszystkie kraje USA-UE, już nie są krajami żadnej cywilizacji, ale anty-cywilizacji libertyńskiej. Nie oszukujmy się, ale ani łacińska, ani bizantyjska, ani turańska cywilizacja nie aprobowały sodomii, demokratury, lewactwa nie tolerowały. One je zwalczały. I to jest moja rada dla Tomasza Daleckiego czy Magdaleny Ziętek. W Europie nie ma już podziału na cywilizację taką czy owaką, ale jest podział na TRADYCJONALISTÓW i hippisowskie LEWACTWO rewolucyjne. I gdyby ci publicyści to zauważali, to byłoby świetne pole do współpracy. Ale niestety niechęć do Rosji/Niemiec zaślepia na prawdę.

 5. Jak wspomniałem jestem zwolennikiem „opcji rosyjskiej”, jednakże widzę coraz pozytywniejsze symptomy polityki niemieckiej, stąd coraz bardziej skłaniam się ku linii Polska-Rosja-Niemcy. Tyle w tej kwestii. @arturgórecki JEST PAN W POWAŻNYM BŁĘDZIE. NA PORTALU „KONSERWATYZM” W ZASADZIE JEDYNĄ OSOBĄ która uważała antymasońskie teorie za „chorobę psychiczną” był pan Tomasz Dalecki który odszedł. Pozostali więc ludzie którzy albo skłaniali się ku tym teoriom, albo byli wobec nich obojętni. Gdyby pańskie teorie były słuszne, to tego typu głosy zyskiwałyby na polarności. Tymczasem na szczęście jest odwrotnie. Portal od zawsze był sceptyczny wobec wolnomularstwa w przeciwieństwie do innego „konserwatywno-monarchistycznego” portalu w którym publicyści byli „duchowymi Egipcjanami” gratulujący sukcesów izraelskiej armii w zatopieniu konwoju z pomocą humanitarną dla Palestyny. Radziłbym potropić masonów tam gdzie są rzeczywiste podejrzenia o ich egzystencję.

 6. Szkoda, lubiłem czytać Panią Magdalenę. Portal zamienia się pomału w kącik germanofila + wpisy z blogu p. Libickiego, piszącego peany na cześć PO. I jeszcze te wpisy wysyłające Panią Ziętek (osobę o tak dużej wiedzy i chęci do walki) do kuchni. Wstyd! @Piotr Marek: zgadzam się co do Rosji. Wygląda na to, że tam jest jeszcze najbardziej tradycyjnie spośród liczących się graczy. I gospodarczo dobrze się rozwijają, a nie zwijają jak zepsute kraje UE, a także USA. Tyle, że wpływy brukselskie i waszyngtońskie w naszym kraju są zbyt duże, żeby dopuścić do zbliżenia z Moskwą.

 7. Kto nie widzi przechyłu w stronę „opcji niemieckiej” na tym portalu, ten jest przypuszczalnie ślepy. To się czkawką odbije.

 8. „Kacik germanofila” i zamieszczanie kawalkow o Bismarcku oraz rozne wezwania do A.Merkel o „zrobienie porzadku” to sa zarty w odpowiedzi na moralizatorski ton” stronnictwa polskokatolickiego”.Nie nalezy wierzyc w ekran, jaki z niektorych pogladow niuansujacych sprawy w Europie zrobili ludzie, ktorzy myla refleksje historyczna z geometria euklidesowa.Nawet nie chodzi o wspolprace z RFN, bo ze RFN jest potega dekadencka, niewiele majaca z Niemcami wspolnego, to o tym kazdy wie.Czy z tego wynika, ze mamy zaatakowac zbrojnie RFN?Mamy bron? Prosze sie nie skandalizowac pogladami, ktore nie istnieja.Polskokatolicyzm jest ciezka pomylka. Rzym jest punktem odniesienia .Ale machanie szabelka wobec Niemiec moze nas kosztowac zycie, tak samo, jak w przypadku checi wyprawy na Moskwe. Fundamentalna krytyke intelektualna niektorych elementow niektorych nurtow polskiego nacjonalizmu trzeba bylo zaczac.Intelektualna, a nie moralna.To jest spor intelektualny, tylko ze polskokatolicy sie obrazili, bo sie uwazaja ( nieswiadomie i w dobrej wierze) za swietych.Czesc ludzi sadzi, ze katolicyzm= sojusz z USA. Nie ma nic gorszego, niz sie uwazac za swietego z racji przynaleznosci narodowej, bo to byla wlasnie postawa Zydow.Polskokatolicy wmowili niektorym Czytelnikom, ze istnieje jakies „stronnictwo proniemieckie”.To nie jest prawda.Polskokatolicy zablokowali dyskusje o Europie, a za nimi stoi prokurator, bo pewnych rzeczy nie mozna powiedziec.Sa po prostu rozne mozliwe analizy historii Europy, rozne opcje polityczne,nie podlegajace ocenie moralnej, a dyskutowac trzeba, tak jak dyskutowalismy o Rosji w latach 2009-2010.

 9. Kolejny tekst juz sie pisze, na temat polityki historycznej (w zwiazku z ostatnimi protestami w sprawie lekcji historii). Zapraszam do lektury.

 10. Gwoli wyjasnienia: ja sie na nikogo nie obrazilam tylko ewakuuje sie z -moim zdaniem – tonacego okretu.

 11. @Magdalena Zietek Chciałbym ze swojej strony podziękować za ciekawe teksty . Trafiłem na ten portal z linku do Pani artykuły. Szkoda ,że rezygnuje Pani z dalszego publikowania. Siła intelektualna portalu „”Kacik germanofila” i zamieszczanie kawalkow o Bismarcku oraz rozne wezwania do A.Merkel o „zrobienie porzadku” to sa zarty w odpowiedzi na moralizatorski ton” stronnictwa polskokatolickiego”” może i zmusza do „ręce opadają ” , ale konserwatyzm.pl to też czytelnicy.

 12. Kolejna dziwna i niekorzystna sytuacja jak przy odejściu profesora Bartyzela (który nota bene powoływał się przy tej okazji na nieeleganckie komentarze niektórych osób odwiedzających stronę, przynajmniej taki był oficjalnie podany powód). Po prostu następna farsa.

 13. z pisu ciągle ktoś odchodzi i tragedii nie ma. a tutaj, kiedy jedni odchodzą, przychodzą inni. wymarcie nam nie grozi.

 14. @malok : Dziekuje. Wielu czytelnikow wykruszylo sie w ciagu ostatnich miesiecy. Rok temu, jak zaczynalam publikowac tu moje teksty, to po prostu byl zupelnie inny portal. W tej chwili nie jestem w stanie sie z nim utozsamiac a nie chce byc w ciaglej opozycji. Nie satysfakcjonuje mnie to. Szczerze powiedziawszy nie chce tez promowac tego portalu w zaden sposob. Wole pozyskiwac nowych czytelnikow dla tych, ktorych rzeczywiscie chce wspierac…

 15. @Magdalena Zietek myślę, że opozycyjność jest czymś naturalnym w działalności publicystyczno-ideowej i czasami trzeba mieć twardą skórę. Sprowadzanie polemiki przez Pani oponentów do ironicznego kącika „germanofila” nie jest intelektualnie ciekawe, może dla Pani nie miłe, i powinno wzbudzać współczucie, ale proszę mieć na uwadze , że ma Pani swoich czytelników. Walka światopoglądowa jest czasami nie miła i dla kobiecej natury ten świat jest obcy, ale nie zapominajmy, że relacja zła i dobra to pole walki. Pani z racji swojej profesji się na tym polu znajduję.

 16. @Magdalena Zietek Szkoda, ze pani odchodzi. Ale wcale sie nie dziwie. Chociaz, jak pisze 'Malok’, w tej dzialalnosci trzeba miec twarda skore i nie przejmowac sie onetowymi komentarzami 'Czesia’ czy 'Zenona’. Tym bardziej, ze pomimo iz nie jest to portal idealny, to firmowanie go swoim nazwiskiem nie jest tym samym co firmowanie wyborczej. Wazne, ze publikujac tu, dotrze pani do wiekszego grona czytelnikow. pozdrawiam

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *