PiS chce referendum ws. kary śmierci

Rzecznik Prawa i Sprawiedliwości Adam Hofman nie wykluczył, że jego ugrupowanie złoży wniosek o referendum w sprawie przywrócenia w Polsce kary śmierci. Taka decyzja może zapaść, gdy w Sejmie przepadnie propozycja stosownych zmian w kodeksie karnym. – Referendum nie jest złym pomysłem, tak uważam. Jeżeli przegramy w Sejmie, to może trzeba będzie odwołać się do społeczeństwa – mówił gość „Faktów po Faktach” w TVN 24.

Hofman przypomniał również, że postulat przywrócenia do polskiego prawa kary śmierci nie jest nowym pomysłem w szeregach PiS. Rzecznik tej partii podkreślił, że to właśnie Lech i Jarosław Kaczyńscy wprowadzili do polskiego życia publicznego postulat przywrócenia tej kary.

Zaznaczył on również, że PiS już od jakiegoś czasu pracował nad projektami nowych kodeksów. W trakcie tej dyskusji powrócił pomysł przywrócenia do kodeksu karnego możliwości orzeczenia kary śmierci. – To jest powrót do korzeni. Na początku PiS prowadziliśmy akcje zbierania podpisów pod wnioskiem o zaostrzenie kodeksu karnego i przywrócenia kary śmierci – powiedział Hofman.

http://wiadomosci.onet.pl/kraj/pis-chce-referendum-ws-kary-smierci-hofman-to-nie-,1,4934469,wiadomosc.html

-asd

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Facebook

0 thoughts on “PiS chce referendum ws. kary śmierci”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *