PiS tuż za PO. Najnowszy sondaż

PO ma nieznaczną przewagę nad PiS, na które chce głosować 29 proc. badanych.

Na sondażowym podium znalazł się też SLD z 15-proc. poparciem.

Pozostałe partie są na granicy progu wyborczego. Listę tę otwiera PSL z 5-proc. poparciem. To o 2 pkt. mniej niż na początku marca. 

Jak podkreśla „Rzeczpospolita”, Janusz Piechociński bardzo się stara, by poprawić sondaże partii. Często pojawia się w mediach, zaprasza do współpracy PJN, organizuje debaty.

Zdaniem Jana Burego, szefa Klubu Parlamentarnego PSL, niezadowolenie obywateli odbija się na partii, która przecież jest w rządzie. Nastroje społeczne przekładają się więc na wynik.

Tymczasem zdaniem politologa Wojciecha Jabłońskiego fatalny wynik PSL w najnowszym sondażu może wynikać z tego, że partia jest mało wyrazista, a jej obecny lider trochę na wyrost obiecywał, że zmodernizuje PSL, bo przecież jest w nim tak samo długo jak sam Waldemar Pawlak, którego wysadził z siodła.

Do Sejmu wszedłby jeszcze Ruch Palikota, ale też ma zaledwie 5 proc. poparcia (choć o 1 pkt. proc. więcej niż na początku marca).

Źródło: wym-1364550896362 Interia 

Komentarz: Co ludzie widzą w tych dwóch partiach? 

M.G. 

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Facebook

0 thoughts on “PiS tuż za PO. Najnowszy sondaż”

  1. Czyli bez względu na to, kto wygra przyszłe wybory parlamentarne, dojdzie do utworzenia rządu PO-SLD + być może RP i mamy w Polsce zapateryzm.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *