PiS:

Premier szuka oszczędności wśród najuboższych – twierdzą posłowie PiS. Politycy tej partii w środę skrytykowali m.in. rządowe plany podwyższenia składki rentowej.

Na rozpoczynającym się w środę posiedzeniu Sejm zajmie się m.in. rządową propozycją podwyższenia składki rentowej. Zgodnie z projektem zmian w ustawie o systemie ubezpieczeń społecznych składka rentowa wzrasta o 2 pkt proc. po stronie pracodawcy. Zmiana ma wejść w życie od 1 lutego 2012 roku.

Rozwiązanie to skrytykował podczas środowej konferencji prasowej poseł PiS, b. szef Solidarności Janusz Śniadek. „Nie trzeba znać specjalnie realiów polskich firm, żeby mieć świadomość, że ciężar tej składki będzie przerzucany na pracowników (…). Uderzy to przede wszystkim w te rodziny, które całą swoją pensję przeznaczają na utrzymanie” – powiedział. Dodał, że propozycja rządu uderzy też w młodych, którzy będą mniej chętnie zatrudniani przez pracodawców.

Józefa Hrynkiewicz zwróciła uwagę, że premier Donald Tuskpodczas expose zapowiedział kwotową waloryzację rent i emerytur. „Tymczasem okazuje się – wczoraj dostaliśmy to w dokumentach na komisji polityki społecznej – że będzie waloryzacja procentowa” – powiedziała.

http://wiadomosci.dziennik.pl/polityka/artykuly/372053,pis-tusk-oszczedza-kosztem-najubozszych.html 

-asd

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Facebook

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *