Rostowski napisał do komisarza z Unii w sprawie polskiego deficytu

Jacek Rostowski napisał list do unijnego komisarza ds. gospodarczych i walutowych Olli Rehna. Zawarł w nim pomysły na obniżenie deficytu sektora finansów publicznych w 2012 r. do ok. 3 proc. PKB. O reszcie treści wiadomo niewiele.

„List do komisarza Rehna został już wysłany. Zgodnie z zapowiedziami zostały w nim zaprezentowane dodatkowe działania mające na celu obniżenie deficytu całego sektora w przyszłym roku do około 3 proc.” – powiedział dziennikarzomRostowski. Szczegółów dotyczących listu minister nie podał.

11 listopada, tuż po opublikowaniu jesiennych prognoz gospodarczych Komisji Europejskiej, komisarz Rehn wysłał listy do pięciu państw, w których – jak przypomniał – istniało ryzyko, że nie zdołają skorygować nadmiernych deficytów w 2012 roku. Wyznaczony dla tych pięciu państw termin redukcji deficytu do dozwolonego pułapu 3 proc. PKB upływał w 2011 lub w 2012 roku (w przypadku Polski).

KE w swoich prognozach przewiduje, że deficyt polskich finansów publicznych wyniesie 5,6 proc. PKB w 2011 r., 4 proc. w 2012 i 3,1 proc. w 2013 r.; tymczasem wyznaczony przez KE termin redukcji deficytu do dozwolonego poziomu 3 proc. to w przypadku Polski 2012 r. Polski rząd zapewnia, że zredukuje deficyt w terminie i w projekcie budżetu państwa na 2012 r. zakłada, że deficyt sektora finansów publicznych nie przekroczy 3 proc.

http://gospodarka.dziennik.pl/news/artykuly/372113,rostowski-wyslal-list-do-komisarza-olli-rehna.html 

-asd

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Facebook

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *