PJN będzie walczył z socjalizmem?

Które założenia programowe PJN traktuje Pan jako rozwiązania typowo prawicowe?

„Prawicowość” to nie jest jedna doktryna; kluczowe jest zdefiniowanie, co dzisiaj w jej ramach powinno być powiedziane, zaproponowane Polakom. Dla nas najważniejsze jest pokazanie, że wzrastająca ingerencja państwa, a zatem polityków w życie obywateli nie jest jedyną możliwością prowadzenia polityki. Chcemy pokazać, że w ramach praktycznej parlamentarnej polityki ktoś musi powiedzieć zdecydowanie, że nie chcemy, by wychowano w Polsce kolejne pokolenie młodzieży „przywiązanej do państwa” za pośrednictwem rozrastającej się administracji, coraz większej liczby regulacji itd. Konieczne jest postawienie na kategorię praw rodziny jako racjonalnego czynnika kształtowania sytuacji społecznej w Polsce, dobrych i mądrych decyzji podejmowanych w domu, a nie w urzędach.

n.czas.com

Komentarz: Paweł Kowal jest parlamentarzystą od wielu lat. Rad byłbym się dowiedzieć co do tej pory osiągnął w walce z administracją i etatyzmem? Pytam, bo jakoś niczego na tym polu nigdy nie zauważyłem. [aw]

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Facebook

0 thoughts on “PJN będzie walczył z socjalizmem?”

  1. Pewnie na czele walki z etatyzmem i administracją stanie sama Elżbieta Jakubiakowa: „Elżbieta Jakubiak: U nas uważa się, że biznes tworzy państwo, a urzędnicy państwowi je niszczą, a to oni przygotowują wielką infrastrukturę dla życia dziennikarzy, biznesu. Gdyby nie oni, gdyby nie tacy ludzie jak ja, byłby pan bez numeru dowodu, zameldowania. Redaktor: Gdyby nie biznes, pani byłaby bez pensji. Elżbieta Jakubiak: To nieprawda! Wypracowuję ją jako urzędnik państwowy, wydając panu zaświadczenia, by mógł pan prowadzić działalność gospodarczą, przygotowując działkę do inwestycji i tak dalej. W sumie to ja panu pozwalam pracować.”

  2. Ja przyłączyłbym się nieśmiało do pytania postawionego w komentarzu,integralnej części tekstu. Jest wielce prawdopodobne, że WCz Paweł Kowal zechce sam udzielić na te pytania odpowiedzi, proszę tylko aby wprost, gdyż wywiad w NCz jest nacechowany absolutnym brakiem konkretów, lawirowaniem obok postawionych w pytaniach problemów etc.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *