PKW: W tej sprawie właściwe są organy ścigania

PKW: W TEJ SPRAWIE WŁAŚCIWE SĄ ORGANY ŚCIGANIA

Wczoraj po południu otrzymaliśmy pismo Państwowej Komisji Wyborczej potwierdzające nasze przekonanie, iż Komitet Wyborczy Wyborców Tadeusza Ferenca “Rozwój Podkarpacia”, swymi bilbordami, plakatami i ulotkami, nagminnie łamie prawo. W związku z tym zwracamy się po raz trzeci do organów ścigania o to, by raczyły zareagować w powyższej sprawie. Czy dotychczasowy brak reakcji rzeszowskiej policji na łamanie prawa przez ludzi prezydenta, to działanie przypadkowe?

Poszukiwanie jakiegoś organu, które zechce zareagować na bezprawną kampanię Tadeusza Ferenca, trwało dwa tygodnie. Policja, Prokuratura, Okręgowa Komisja Wyborcza – żaden z tych podmiotów nie chciał interweniować ws. bilbordów i ulotek Komitetu Wyborczego Wyborców Tadeusza Ferenca Rozwój Podkarpacia.

W końcu zareagowała Państwowa Komisja Wyborcza. Pismo, które właśnie otrzymaliśmy, potwierdza nasze stanowisko, że obecnie obowiązujące przepisy zakazują udzielania poparcia przez komitet wyborczy kandydatowi innego komitetu wyborczego.

Dzisiaj o godzinie 10 złożymy to pismo z PKW w Miejskiej Komendzie Policji w Rzeszowie. Oczekujemy, że Policja w końcu podejmie zdecydowane działania przeciwko łamaniu prawa.

Przypominamy, że gdy w zeszłorocznej kampanii prezydenckiej posłowie PO zażądali zatrzymania lawety z banerem „Contra in Vitro” – Policja zdołała zrobić to natychmiast, bezpośrednio na ulicach miasta. Wtedy prowadzone postępowanie nie doprowadziło do postawienia komukolwiek zarzutów.

Teraz jest inaczej – pomimo ewidentnego łamania prawa prze komitet prezydenta Ferenca, organy ścigania przez dwa tygodnie nie są w stanie zrobić nic. Oczekujemy, że po piśmie Państwowej Komisji Wyborczej – jeszcze przed głosowaniem – Policja podejmie działania likwidujące bezprawie.

Po myśli art. 503 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 roku kodeks wyborczy (Dz. U. nr 21 z 2011 roku, poz. 112 ze zm.) „Kto, w związku z wyborami przekazuje środki finansowe lub wartości niepieniężne jednego komitetu na rzecz innego komitetu wyborczego – podlega karze grzywny od 1.000 do 10.000 złotych”. KW PSL, KW SLD, KWW Rafała Dutkiewicza i KWW Unia Prezydentów-Obywatele do Senatu zapłacą te kary. Chyba, że okaże się, iż nigdy nie popierały Tadeusza Ferenca. W takim przypadku w grę będą wchodzić pewnie także inne przepisy karne.

————————

Pozdrawiam serdecznie

Ireneusz Dzieszko

Kontakt:
ireneusz.dzieszko@prawicapodkarpacka.pl

www.prawicapodkarpacka.pl

tel. kom. 607 432 052

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Facebook

0 thoughts on “PKW: W tej sprawie właściwe są organy ścigania”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *