PO chce postawić Kaczyńskiego i Ziobrę przed Trybunałem Stanu

Platforma zapowiada, że po wyborach złoży wniosek o Trybunał Stanu dla lidera PiS Jarosława Kaczyńskiego i byłego ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry – podała telewizja TVN24. Jednocześnie PO zapowiada, że podobnego wniosku – ale autorstwa SLD – w tej kadencji nie poprze.

Według TVN24 PO czeka na powstanie nowego Sejmu. Wtedy posłowie zamierzają zebrać wystarczającą ilość podpisów pod wnioskiem o Trybunał Stanu dla Jarosława Kaczyńskiego i Zbigniewa Ziobry. Politycy mają odpowiedzieć za śmierć byłej minister budownictwa Barbary Blidy.

Jednocześnie jednak PO zapowiada, że w tej kadencji parlamentu nie poprze identycznego wniosku autorstwa Sojuszu Lewicy Demokratycznej. O złożenie podpisów prosił w środę Platformę Grzegorz Napieralski. Platforma tłumaczy jednak, że nie chce, by wniosek stał się elementem kampanii przed wyborami parlamentarnymi.

Jak powiedział dziennikarzom szef klubu PO Tomasz Tomczykiewicz, jego partia nie zgadza się z tym, że szef SLD Grzegorz Napieralski „robi ze śmierci Barbary Blidy kampanię polityczną”. „Miejmy nadzieję, że wniosek będzie aktualny też po wyborach i wtedy podejmiemy decyzję” – podkreślił Tomczykiewicz.

http://wiadomosci.dziennik.pl/polityka/artykuly/353732,po-chce-postawic-kaczynskiego-i-ziobre-przed-trybunalem-stanu.html

-asd

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Facebook

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *