PO i PSL:

Politycy PO i PSL przekonują, że mimo różnic w sprawie reform zaproponowanych przez Donalda Tuska, współpracy obu partii nic nie grozi. – Nie sądzimy, żeby PO chciała zerwać koalicję – mówią ludowcy. Wiceszef PO Grzegorz Schetyna zapewnia, że nie ma zgrzytu w koalicji.

Premier Donald Tusk powiedział w poniedziałek w programie„Tomasz Lis Na Żywo” w TVP2, że jeśli PSL uzna, iż nie chce z PO przeprowadzić pakietu reform zapowiedzianego w exposé i jeśli będzie szukało pretekstu, by być przeciw koncepcjom rządu, jako całości, to trudno będzie dalej kontynuować współpracę. 

We wtorek Grzegorz Schetyna w rozmowie z dziennikarzami w Sejmie zauważył, że „partie są różne, mają różne programy, niektórzy mówią, że bardzo różne, ale poprzednia kadencja pokazała, że dobrze współpracujemy”. – Nie ma dobrej alternatywy dla kolacji PSL-PO, ale zawsze diabeł tkwi w szczegółach i chodzi o to, żeby to wszystko wypracować i mieć wspólne stanowisko – dodał polityk. 


Pytany, czy jest zgrzyt w koalicji, który może doprowadzić do zakończenia współpracy, odparł, że nie ma takiego wrażenia. Jego zdaniem, do osiągnięcia porozumienia potrzeba rozmów koalicyjnych, tym bardziej, że spraw trudnych i problemów będzie – w jego ocenie – wiele.  

http://tvp.info/informacje/polska/po-i-psl-koalicji-nic-nie-grozi/5969319 

-asd

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Facebook

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *