Gowin zapowiedział znaczne zmniejszenie ilości zawodów regulowanych

Resorty wskazały już wstępnie listę 130 zawodów, które mogłyby już nie podlegać regulacji – oświadczył minister sprawiedliwości Jarosław Gowin. Nie ujawnił, jakie zawody znajdują się na liście.

Zmniejszenie liczby zawodów regulowanych to jedno z najważniejszych zadań, jakie nowemu ministrowi postawił premier Donald Tusk. Gowin przyznał, że zamierza przedsięwziąć na tym polu znaczne reformy i uznaje to za wielkie wyzwanie. – Trzeba zaufać wolnemu rynkowi. Wolność jest zawsze lepsza niż reglamentacja – zadeklarował minister.

Jak mówił, w Polsce jest 380 zawodów reglamentowanych, dostęp do których zależy od uzyskania określonych uprawnień – państwowych lub korporacyjnych. – W ubiegłym tygodniu ministerstwo sprawiedliwości rozesłało do resortów ankietę z prośbą o wskazanie, które z zawodów regulowanych ministerstwa te uważają za niezbędne – powiedział Gowin.

Według niego po tej wstępnej ankiecie udało się wyselekcjonować ok. 130 zawodów, które można zderegulować. Minister nie chciał powiedzieć, jakie to zawody ani nawet podać choć kilku przykładów. Podkreślił, że trwają jeszcze konferencje uzgodnieniowe, po których będzie można poinformować o przykładach.

http://wiadomosci.onet.pl/kraj/gowin-zapowiedzial-znaczne-zmniejszenie-ilosci-zaw,1,4978221,wiadomosc.html 

-asd

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Facebook

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *