Podarł Biblię i został uniewniony

Sąd Rejonowy w Gdyni uniewinnił w czwartek Adama Darskiego – oskarżonego o znieważenie uczuć religijnych. Na koncercie w 2007 r. muzyk podarł Biblię, nazywając ją „księgą kłamstw”. W czwartek Darskiego nie było w sądzie. Prokuratura oskarżyła Darskiego na podstawie doniesienia kilku pomorskich posłów PiS oraz Ryszarda Nowaka, przewodniczącego Ogólnopolskiego Komitetu Obrony przed Sektami, którzy obejrzeli w internecie film z koncertu. Sprawa dotyczy koncertu z września 2007 roku w klubie „Ucho” w Gdyni, podczas którego Nergal podarł Biblię i rozrzucił jej strzępy wśród publiczności, nazywając ją przy tym m.in. „kłamliwą księgą”. Potem kartki Biblii miały zostać spalone przez fanów zespołu.

http://www.orange.pl/kid,4000000416,id,4001343753,title,Nergal-uniewinniony,article.html

a. me.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Facebook

0 thoughts on “Podarł Biblię i został uniewniony”

  1. @Antoine Ratnik. Tak, to on w swoim „wizerunku scenicznym” sprzed kilku lat. Teraz po chemioterapii ma mniej włosów.

  2. @Marcin Janowski Ze zdjecia wynika, ze to jakis sympatyczny czlowiek, nie chcialbym z nim miec jednak ” spotkania trzeciego stopnia”.

  3. Złe postwienie sprawy od początku do końca. Publiczne bluźnierstwo to nie obraza jakichs tam, bedących w sumie dziwacznym konceptem, tzw. „uczuć religijnych”. To obraza samego Boga, i jako taka zasługuje na śmierć, a nie na jakieś śmieszne kary typu grzywna, wpłata na cel charytatywny, czy ewentualnie kara wiezienia. Tzw. Nergal powinien zostac skazany na smierc i publicznie stracony. Powinien umrzeć. A my, katolicy, powinnismy wznosic modłitwy wynagradzające i pościć w intencji wynagrodzenia Bogu publicznej zniewagi Jego Majestatu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *