Pogrzeb Wisławy Szymborskiej

Uroczystości pogrzebowe Wisławy Szymborskiej rozpoczną się w czwartek o godz. 12 na cmentarzu Rakowickim w Krakowie (od strony ul. Rakowickiej, w okolicach bramy głównej). Będą miały charakter otwarty i świecki. Poetka, zgodnie ze swoją wolą, zostanie pochowana w rodzinnym grobowcu – poinformowało Krakowskie Biuro Festiwalowe organizujące uroczystość.

Udział w pogrzebie zapowiedzieli m.in. prezydent Bronisław Komorowski, przedstawiciele władz państwowych i samorządowych, wybitni przedstawiciele świata kultury i przyjaciele Poetki. O uroczystościach pogrzebowych poinformowani zostali m.in. Umberto Eco, Woody Allen, Anders Bodegard, a obecność potwierdzili już m.in.: Julia Hartwig, Ewa Lipska i Adam Zagajewski.

Urna z prochami Noblistki zostanie przeniesiona z domu pożegnań aleją główną do grobowca. Po krótkich przemówieniach zaproszonych gości, przy dźwiękach utworów Elli Fitzgerald, zostanie złożona w rodzinnym grobowcu. Uroczystość na cmentarzu będzie mieć charakter otwarty i poprowadzi ją aktor Andrzej Seweryn. Organizatorzy ceremonii proszą wszystkich o uszanowanie powagi chwili i poruszanie się po cmentarzu zgodnie ze wskazówkami służb oraz o nie zajmowanie miejsca na alei głównej cmentarza.

za: http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114883,11103312,Jak_bedzie_wygladal_pogrzeb_Wislawy_Szymborskiej.html

Komentarz: Świecki charakter uroczystości pogrzebowych pani Wisławy Szymborskiej dobitnie świadczy o tym, że do ostatnich chwil swojego życia pozostał „humanistką”.

a.me.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Facebook

0 thoughts on “Pogrzeb Wisławy Szymborskiej”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *