Polecamy nowości Wydawnictwa Trio

Zapraszamy do lektury najnowszych publikacji Wydawnictwa Trio:

•  Maria DŁUŻEWSKA: TRZY DNI ZDJĘCIOWE z Ireną Anders i Albinem Ossowskim –  książka znanej dziennikarki, scenarzystki i reżyserki m.in. takich filmów, jak Mgła, Pogarda i Testament – stanowiące tryptyk smoleński oraz  Córka – opowieści Marty Kaczyńskiej o Rodzicach. Autorka opisuje  spotkanie z Ireną Anders i Albinem Ossowskim w londyńskim domu generałowej.

• Barbara GIZA: STAWIŃSKI I WOJNA. Reprezentacje doświadczenia jako podróż autobiograficzna –  Barbara Giza opisuje jakie znaczenie miały przeżycia wojenne dla twórczości Jerzego Stefana Stawińskiego, autora scenariuszy do takich filmów, jak Kanał, Eroika czy Zezowate szczęście.

• Anna STRZEŻEK: OD KONSUMPCJI DO KONSPIRACJI czyli warszawskie lokale gastronomiczne 1939–1944 ­–  publikacja mówi o tym, jak mieszkańcy Warszawy korzystali w czasie okupacji z lokali gastronomicznych.

•  Jarosław  JARZĄBEK:  PALESTYŃCZYCY NA DRODZE DO NIEPODLEGŁOŚCI. Rozwój, przemiany i kryzys ruchu narodowego -  autor przedstawił ciekawą i burzliwą historię narodu palestyńskiego oraz analizę palestyńskiego ruchu narodowego.

• Jakub  WÓDKA: POLITYKA ZAGRANICZNA TURCJI. Uwarunkowania wewnętrzne oraz podmioty decyzyjne – autor analizuje politykę zagraniczną powojennej Turcji w oparciu o  bogate źródła  tureckie, anglojęzyczne i polskie.

ZAPOWIEDZI WYDAWNICZE

Wkrótce w księgarniach i salonach książki!

• Stanisław M. JANKOWSKI: DZIEWCZĘTA W MACIEJÓWKACH – o kobietach, które kapelusze zamieniły na „maciejówki”, a suknie na żołnierskie mundury, o udziale młodych kobiet w konspiracji przed I wojną światową, w czasie wojny w POW, obronie Lwowa oraz wojnie polsko-sowieckiej 1920 r.

Zapraszamy na promocje książki:

5 września 2012 r. (środa), godz. 17.00

 Muzeum Armii Krajowej, Kraków, ul. Wita Stwosza 12

25 września 2012 r. (wtorek), godz. 17.00

Muzeum Niepodległości, Warszawa, Al. Solidarności 62

• Piotr ŚMIAŁOWSKI: TADEUSZ CHMIELEWSKI. JAK ROZPĘTAŁEM POLSKĄ KOMEDIĘ FILMOWĄ – bez reżysera Tadeusz Chmielewskiego nie byłoby takich filmów, jak Ewa chce spać, Gdzie jest generał czy Jak rozpętałem drugą wojnę światową –  o warsztacie reżysera, filmach i pomysłach  jest ta rozmowa.a.me.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Facebook

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *