Polityk PiS: nie ma podziału na prawica-lewica

Nasz ukochany europoseł Ryszard Czarnecki pisze:

Miałem bardzo ciekawą rozmowę z J. M. Rymkiewiczem, który – w dużym stopniu słusznie – mówił mi, że należy odejść od podziałów lewica−prawica w Polsce. A zastąpić je innym podziałem: obóz niepodległościowy kontra zdrajcy. Cóż, coś w tym jest…
Zresztą nie jest to tylko opinia Jarosława Marka Rymkiewicza i- po części- moja. Tak myśli coraz więcej osób. Różnych osób. Mohery, ale też coraz więcej „młodych, wykształconych, z dużych miast”. Ludzie różnych zawodów i w różnym wieku. Głęboko wierzący i indyferentni albo dopiero „szukający”. Menedżerowie i bezrobotni. Profesorowie wyższych uczelni w Krakowie, Poznaniu, ale też innych miast, ale też ludzie z wykształceniem ledwie podstawowym. Kompletny pluralizm. Także w jakiejś mierze pluralizm społeczno- ekonomiczno- polityczny: są w obozie niepodległościowym twardzi zwolennicy wolnego rynku, gospodarczy liberałowie (nie mylmy ich z PO), ale jest też wielu- i dobre ich prawo- ludzie o zdecydowanej wrażliwości socjalnej. Wszyscy w gruncie rzeczy duszą się w obecnej rzeczywistości. I to – choć nie tylko to- ich łączy. Także niezgoda na kłamstwo smoleńskie. Ale też na służalczość wobec Rosji. Wielu z nas łączy również niezgoda na czołobitność władz III RP wobec Berlina i Brukseli.

http://ryszardczarnecki.salon24.pl/390533,patrioci-kontra-zdrajcy

Komentarz: Z tego wniosek, że Ryszard Czarnecki, polityk związany kiedyś z „Samoobroną” Leppera, nieżyjącego Przewodniczącego Andrzeja z pewnością zalicza do „prawdziwych Polaków”. Skoro tak, to dlaczego J. Kaczyński – wódz „prawdziwych Polaków” – zniszczył politycznie Leppera i wyrzucił go ze swojego rządu? Może się okazało, że był „czołobitny” wobec Rosji, Berlina i Brukseli? [aw]

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Facebook

0 thoughts on “Polityk PiS: nie ma podziału na prawica-lewica”

  1. konserwatyzm.pl powinien ogłosić konkurs na opracowanie pt. „interesy jakiego kraju realizuje kształtowanie sytuacji politycznej w Polsce wg. takiego modelu”. Po rozwiązaniu tej zagadki ocena obecnej działalności PiS będzie dużo prostsza.

  2. Mówiąc: „Ojczyzna”, myślisz: „Kaczyński”! Mówiąc: „Kaczyński”, myślisz: „Ojczyzna”!

  3. Hmm… a nie tak dawno o tym pisałem… „Kto nie z nami, ten nie Polak!” Żeby tworzyć obóz niepodległościowy to najpierw trzeba być gotowym na ustępstwa wobec innych części składowych tego obozu, a jedynym celem powinna być niepodległość. Póki co to ja raczej widzę, że w koncepcji PiS-u ten „obóz” jest jednoelementowy. Inna sprawa, że sama niepodległość też przegrywa z edukacją społeczeństwa w tematyce awiacji oraz wspieraniu partii rządzącej w przygotowywaniu kolejnych zasłon dymnych dla rządowych „reform.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *