Polscy żydzi żądają sprostowania od Obamy

– Jest godne najwyższego ubolewania, że prezydent Stanów Zjednoczonych użył podczas wczorajszej uroczystości przyznania pośmiertnie medalu wolności Janowi Karskiemu zwrotu „polskie obozy śmierci” – napisano w oświadczeniu podpisanym przez przewodniczącego Związku Gmin Wyznaniowych Żydowskich w Polsce Piotra Kadlčika i Naczelnego Rabina Polski Michaela Schudricha.

– Choć powinno być oczywiste, że odnosił się on jedynie do geograficznej ich lokalizacji i że nie miał on zamiaru obrazić Polski, zwrot ten może być błędnie interpretowany i tym samym godzi w wartości i osiągnięcia polskiego antyhitlerowskiego ruchu oporu, któremu prezydent oddał hołd w osobie Jana Karskiego – polskiego oficera, który dostarczył aliantom raport ze zbrodni dokonywanych przez niemieckich nazistów w Polsce. Oczekujemy, że Prezydent Barack Obama osobiście sprostuje ten dobór słów – dodali przedstawiciele społeczności żydowskiej.

http://wiadomosci.onet.pl/wpadka-baracka-obamy,5146504,temat.html

Komentarz: Póki sprostowań domagali się Kaczyński z Tuskiem, to nikt na to nie zwracał uwagi. Bo i z jakiego powodu? Ale teraz sprawa stała się poważna. W USA za chwilę wybory… [aw]

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Facebook

0 thoughts on “Polscy żydzi żądają sprostowania od Obamy”

  1. To nie jest przypadkowo jakis montaz Republikanow przeciw Obamie na kilka miesiecy przed wyborami? „Francuska” prasa sie na to rzucila.Pierwszy raz widze” francuskie” media wystepujace w obronie honoru Polski!

  2. Ratnik – no to mało francuskiej prasy czytasz. I WŚ. we francuskiej prasie były wielkie nastroje propolskie (Polska miała być tam wzmacniania by zastąpić Rosję na wschodzie Europy). A w ’39 wiele gazet (też i tych lewicowych) wzywały rząd do czynnego wsparcia Polski w walce z Niemcami (tylko jedna czy dwie gazety napisały że nie warto umierać za Gdańsk). W ogóle Polska z Izraelem powinny stworzyć wspólny front walki z kłamstwem oświęcimskim. Oczywiście w ramach tego kłamstwa wpisywał się termin „polskie obozy zagłady” oraz negacja zagłady ludów wschodu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *