Polska o krok od połajanki w trybunale. Nie wdrożyliśmy dyrektywy

KE przyznała, że Polska wciąż nie wdrożyła w pełni tzw. dyrektywy audiowizualnej, która ujednolica zasady transmisji programów TV w różnych krajach UE. Na razie jednak nie zdecydowała się na skierowanie sprawy do Europejskiego Trybunału Sprawiedliwości.

Polskie władze poinformowały Komisję Europejską 27 kwietnia o podjętych działaniach pozwalających na częściowe wdrożenie dyrektywy audiowizualnej. Na razie nie poinformowały jej o środkach pozwalających zapewnić usługi +na żądanie+. Śledzimy z bliska rozwój sytuacji. Jeśli wdrażanie dyrektywy będzie nadal niepełne, możemy skierować sprawę do trybunału” – powiedział PAP rzecznik KE ds. agendy cyfrowej Ryan Heath.

Chodzi o przyjętą w 2007 r. dyrektywę dotyczącą audiowizualnych usług medialnych, która unowocześnia istniejące od 1989 r. unijne zasady transgranicznej transmisji programów telewizyjnych w UE. Dyrektywa definiuje m.in. maksymalny czas transmisji reklam (12 min. na godzinę), wymaga od stacji telewizyjnych (o ile to możliwe) zarezerwowania przynajmniej połowy swojego czasu nadawania dla filmów i programów wyprodukowanych w Europie oraz tego, by nie było żadnych przeszkód w świadczeniu usług „na żądanie” (VOD). Są to usługi, które pozwalają na oglądanie wybranego filmu lub nagrania w dowolnym czasie, późniejszym niż czas emisji.

http://wiadomosci.dziennik.pl/media/artykuly/372314,ke-polska-wciaz-nie-wdrozyla-w-pelni-dyrektywy-audiowizualnej.html 

-ads

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Facebook

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *