Szefował komisji hazardowej, premier go docenił. Sekuła wiceministrem

Premier Donald Tusk powołał w czwartek Mirosława Sekułę na stanowisko podsekretarza stanu w Ministerstwie Finansów. Sekuła objął obowiązki głównego rzecznika dyscypliny finansów publicznych – podało Centrum Informacyjne Rządu.

Sekuła był posłem PO poprzedniej kadencji. W wyborach w 2011 r. nie startował. W latach 1997-2001 był posłem AWS, m.in. szefował komisji finansów publicznych. W 2001 r. został prezesem Najwyższej Izby Kontroli, sprawował tą funkcję przez 6-letnią kadencję.

W czasie poprzedniej kadencji w Sejmie Sekuła był przewodniczącym tzw. hazardowej komisji śledczej. Komisja została powołana do zbadania przebiegu procesu legislacyjnego ustaw nowelizujących ustawę z dnia 29 lipca 1992 r. o grach i zakładach wzajemnych i wydanych na ich podstawie przepisów wykonawczych w zakresie dotyczącym gier na automatach o niskich wygranych i wideoloterii oraz do zbadania legalności działania organów administracji rządowej badających ten proces.

http://wiadomosci.dziennik.pl/polityka/artykuly/372286,szefowal-komisji-hazardowej-premier-go-docenil-sekula-wiceministrem.html 

-asd

[Głosów:0    Średnia:0/5]
Facebook

0 thoughts on “Szefował komisji hazardowej, premier go docenił. Sekuła wiceministrem”

  1. Zaiste, w rządzie Tuska nawet koza może być wiceministrem… Przecież Sekuła ma ewidentne problemy z równowagą psychiczną. Oby tylko ten awans oznaczał, że już go nie szykują na szefa NIK…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *