Szefował komisji hazardowej, premier go docenił. Sekuła wiceministrem

Premier Donald Tusk powołał w czwartek Mirosława Sekułę na stanowisko podsekretarza stanu w Ministerstwie Finansów. Sekuła objął obowiązki głównego rzecznika dyscypliny finansów publicznych – podało Centrum Informacyjne Rządu.

Sekuła był posłem PO poprzedniej kadencji. W wyborach w 2011 r. nie startował. W latach 1997-2001 był posłem AWS, m.in. szefował komisji finansów publicznych. W 2001 r. został prezesem Najwyższej Izby Kontroli, sprawował tą funkcję przez 6-letnią kadencję.

W czasie poprzedniej kadencji w Sejmie Sekuła był przewodniczącym tzw. hazardowej komisji śledczej. Komisja została powołana do zbadania przebiegu procesu legislacyjnego ustaw nowelizujących ustawę z dnia 29 lipca 1992 r. o grach i zakładach wzajemnych i wydanych na ich podstawie przepisów wykonawczych w zakresie dotyczącym gier na automatach o niskich wygranych i wideoloterii oraz do zbadania legalności działania organów administracji rządowej badających ten proces.

http://wiadomosci.dziennik.pl/polityka/artykuly/372286,szefowal-komisji-hazardowej-premier-go-docenil-sekula-wiceministrem.html 

-asd

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Facebook

0 thoughts on “Szefował komisji hazardowej, premier go docenił. Sekuła wiceministrem”

  1. Zaiste, w rządzie Tuska nawet koza może być wiceministrem… Przecież Sekuła ma ewidentne problemy z równowagą psychiczną. Oby tylko ten awans oznaczał, że już go nie szykują na szefa NIK…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *