Polski sąd skazał pięciu Niemców z Antify

Warszawski sąd skazał pięcioro obywateli Niemiec z ruchu Antifa na kary od 6 do 10 miesięcy więzienia w zawieszeniu za udział w zbiegowisku i atakowanie policjantów w czasie zamieszek podczas obchodów 11 Listopada. Mają też zapłacić po 1 tys. zł grzywny.

Proces toczył się pod nieobecność oskarżonych. Obrona rozważa apelację.

Przed sądem rejonowym dla Warszawy-Śródmieścia toczy się wiele procesów dotyczących zajść 11 listopada w różnych częściach miasta. W każdej obwinionych lub oskarżonych (większość spraw dotyczy wykroczeń nie przestępstw) jest po kilka osób, spośród kilkudziesięciu zatrzymanych wtedy cudzoziemców, głównie obywateli Niemiec. Wtorkowe orzeczenie to pierwszy znany wyrok w serii tych spraw.

Sąd uznał we wtorek, że pięcioro obywateli Niemiec można uznać za winnych gwałtownych zachowań wobec policji. Choć – jak uznał sąd – zeznania policjantów nie są szczegółowe, a konkretny czyn można przypisać tylko jednemu oskarżonemu, wszyscy zostali skazani na kary więzienia w zawieszeniu na dwa lata. Florian S. jako jedyny został skazany na 10 miesięcy więzienia za uderzenie policjanta drewnianym przedmiotem i udział w zbiegowisku. Pozostałych ukarano tylko za udział w zbiegowisku pozbawieniem wolności na sześć miesięcy.

– Niewątpliwe jest, że wszyscy działali w jednej zwartej grupie, grupa ta uciekała przed policjantami, z tej grupy rzucano kamieniami – uznał sąd.

http://wiadomosci.onet.pl/kraj/polski-sad-skazal-pieciu-niemcow-z-antify,1,4978138,wiadomosc.html 

-asd

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Facebook

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *