Pozytywna opinia ws. wydatków Kancelarii Sejmu w 2012 roku

Wydatki Kancelarii Sejmu w 2012 roku mają wynieść ok. 412 mln złotych. O 500 złotych mają wzrosnąć ryczałty na biura poselskie. Dzisiaj komisja regulaminowa i spraw poselskich pozytywnie zaopiniowała projekt przyszłorocznego budżetu kancelarii.

Jak poinformował na posiedzeniu komisji szef Kancelarii Sejmu Lech Czapla, dochód w 2012 roku ma wynieść nieco ponad 1,8 mln złotych, a wydatki 412 mln złotych.

Czapla zapowiedział, że wynagrodzenia pracowników Kancelarii Sejmu i uposażenia poselskie zostaną utrzymane na poziomie z 2011 roku – uposażenie to wynosi niecałe 10 tys., a dieta poselska to niecałe 2,5 tys. zł. Utrzymana zostanie także liczba etatów pracowników kancelarii, sześć etatów dla członków Prezydium Sejmu i dwa etaty dla szefa i wiceszefa kancelarii.

Szef Kancelarii Sejmu poinformował również, że w 2012 roku o 500 złotych ma wzrosnąć miesięczny ryczałt na biura poselskie. Będzie on wynosił nieco ponad 12 tys. złotych.

Kancelaria zaplanowała 29 mln złotych na wydatki inwestycyjne i remontowe. Planowana jest m.in. adaptacja na potrzeby komisji dwóch sal klubowych w Nowym Domu Poselskim, a także wymiana klimatyzacji w pokojach w domu poselskim.

http://wiadomosci.onet.pl/kraj/pozytywna-opinia-ws-wydatkow-kancelarii-sejmu-w-20,1,4978277,wiadomosc.html 

-asd

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Facebook

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *