Polskie postulaty do paktu:

Polska chce, by z umowy o pakcie fiskalnym zniknął zapis o szczytach eurolandu oraz by w posiedzeniach eurogrupy uczestniczyli ministrowie finansów spoza euro; będzie też zabiegać o doprecyzowanie mandatu EBC – poinformował minister finansów Jacek Rostowski.

We wtorek w Brukseli odbędzie się pierwsze posiedzenie grupy roboczej w sprawie umowy międzyrządowej „Międzynarodowe porozumienie na rzecz wzmocnionej unii gospodarczej”, tzw. paktu fiskalnego. Polska, jak powiedział w Brukseli Rostowski, ma dwa główne postulaty.

„Chcemy zapisać zasadę uczestnictwa bez głosowania w sprawach strefy euro, bo uważamy, że jeżeli strefa euro ma naprawdę głęboko się integrować, a uważamy, że bez takiej głębokiej integracji dalej będzie jej w nieustający sposób groził rozpad, (…) to musi to się odbyć bez tworzenia podziałów między (strefą a resztą – PAP) UE. I uważamy, że najbardziej adekwatny, najlepszy mechanizm, który by zapewnił (uniknięcie-PAP) tego podziału, to jest zasada uczestnictwa bez głosowania w sprawach strefy euro” – powiedział Rostowski.

http://biznes.onet.pl/polskie-postulaty-do-paktu-bez-szczytow-strefy-eur,18543,4977981,1,news-detal

-asd

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Facebook

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *