Popularny polityk ojcem sukcesu Palikota?

Janusz Palikot cieszy się z sondaży – ostatni (SMG/KRC dla RMF FM) daje mu 6-procentowy wynik. Skąd ten skok poparcia? – Ruch Palikota dużo zyskał dzięki wsparciu tygodnika „Nie” Jerzego Urbana – stwierdza w rozmowie z Onetem dr Ewa Pietrzyk-Zieniewicz. – Nie czuję się ojcem takiego wyniku – mówi skromnie sam Jerzy Urban, który nie ukrywa, że jego głos jest jednym z czynników kształtujących słupki Ruchu Palikota.

Jak podkreśla politolog z Uniwersytetu Warszawskiego, media nie informowały o wsparciu ze strony Urbana zbyt głośno, choć to rzecz istotna. Dodatkowo jednym z kandydatów Ruchu Palikota jest zastępca redaktora naczelnego „NIE” Andrzej Rozenek. W ocenie rozmówczyni Onetu dotkliwy dla SLD był również konflikt z Robertem Biedroniem. Ten znany działacz gejowski będzie jedną z „jedynek” Palikota w wyborach.

W ocenie politolog z UW elektorat SLD zaczyna się wahać, czy jednak nie poprzeć Palikota i być może właśnie dzięki temu kontrowersyjny polityk z Lublina urwał Sojuszowi 3-4 punkty procentowe.

http://wybory.onet.pl/parlamentarne-2011/aktualnosci/popularny-polityk-ojcem-sukcesu-palikota,1,4855335,aktualnosc.html

-asd

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Facebook

0 thoughts on “Popularny polityk ojcem sukcesu Palikota?”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *